Uued reeglid muudavad Vooremaa maadlusvõistluse põnevamaks

Sel laupäeval peetakse Jõgeval spordihoones Virtus ajalehe Vooremaa auhinnavõistlusi kreeka-rooma maadluses, kus osaleb umbes sada viiskümmend noormaadlejat üle terve Eesti. Maadlusmatšid on uute reeglite tõttu kiiremad ja pealtvaatajatele paremini jälgitavad.

Traditsiooniliselt avatakse Vooremaa auhinnavõistlused Piiri pargis Kristjan Palusalu mälestusmärgi juures. Sel laupäeval kogunetakse mälestusmärgi juurde kell 10.45, seejärel siirdutakse küünalde süütamiseks Ants Paju maja juurde.

Võistlusmatšid algavad keskpäeval spordihoones Virtus. Maadlusvõistluste korraldaja, raskejõustikuklubi Ramm treener Aimur Säärits peab võistlusi juba seetõttu erilisteks, et maadlusmatti  ei pea Jõgeva võistlustele seekord enam Põltsamaa maadlusklubilt tooma, sest eelmisel kuul muretses Jõgeva linnavalitsus Jõgeva klubile uue mati. 

Võistlejad ka Lätist

Praegu pole veel teada, kui palju võistlejaid kohale tuleb, kuid Aimur Säärits avaldas arvamust, et osavõtjaid on umbes sada viiskümmend. Esindatud on maadlusklubid üle terve Eesti ning oodata on  ka külalisi Lätist, kust on lubanud kohale tulla Cesise maadlusklubi sportlased. Mida rohkem klubid sportlasi välja panevad, seda suurem on neil tõenäosus võtta kõrgeid kohti klubide arvestuses. Aimur Sääritsa nägemuse järgi pürivad kõrgetele kohtadele Kristjan Palusalu spordiklubi, Jõgeva Ramm, SK Tapa, SK Valga ja Nelson maadlusklubi. “Tapal on väljas viisteist sportlast, meie klubil kaksteist,” tõi ta võrdluse.

Oma klubi maadlejatest mainis Säärits ära Martin Annuki, Mattias Sääritsa ja Kristo Kreegi, kel on lootust võistlustel kõrgeid kohti saavutada. Mis puutub Jõgeva klubi kohalikku rivaali Põltsamaa maadlusklubisse, siis neid ta laupäevastel võistlustel väga suureks konkurendiks ei pea, sest Jõgeval võisteldakse kreeka-rooma maadluses, Põltsamaa maadlejad on aga rohkem vabamaadlusele spetsialiseerunud. 

Olümpialt välja jäämise oht muutis ala populaarsemaks</b>

Veel lisas Säärits, et pealtvaatajate jaoks on uute reeglitega maadlus kindlasti atraktiivsem ja põnevam. “Maadeldakse vähem aega ning punktide jaotumine on pealtvaataja jaoks lihtsam ja arusaadavam. Meil on kohal ka informaator, kes jooksvalt selgitab, mille eest maadleja punkti sai,” lisas Säärits, julgustades võistlust vaatama tulema ka neid, kes maadlusreeglitest suurt midagi ei tea.

Hea on tõdeda, et kära maadluse olümpialt välja jäämise ümber on ala nii palju populariseerinud, et aina rohkem noori leiab tee maadlussaali. “Maadlus on olümpia üks alustala ning ma ei usu, et see ala suurvõistlustelt kusagile kaob. See oht olümpialt välja jääda tegi alale hoopis head,” lisas Säärits. Jõgeva raskejõustikuklubis Ramm treenib praegu umbes viiskümmend last ja noort. “Neist kõigist ei pea maadlejad saama, kuid maadlustrenn annab hea baasi ning siin trennis käinud võivad pärast olla väga edukad muudel aladel. Näiteks on oma sportlasteed maadlustrennist alustanud väravavaht Karli Kütt ja kergejõustiklane Sander Õunapuu,” lisas Säärits, julgustades lapsevanemaid oma järeltulijaid maadlustrenni tooma.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus