USA suursaatkonna esindus külastas Põltsamaa Ühisgümnaasiumi

 

Teisipäeval olid Põltsamaa Ühisgümnaasiumis külas Ameerika suursaatkonna asekonsul Scott Driskel ja saatkonna protokollinõunik Laine Lembavere. Neid saatsid Jõgeva maavalitsuse arendusnõunik Vahur Kukk ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Asekonsul kohtus gümnaasiumiastme õpilastega. Sissejuhatuseks tutvustas ta ennast ja rääkis  seejärel Ameerikast kui etniliselt  mitmekesisest riigist, Ameerika ülikoolides õppimise võimalustest ning vastas õpilaste küsimustele. Inglise keele õpetajatele anti üle kasulikku kirjandust.

Scott Driskel elab koos abikaasaga Eestis alates 2010. aasta kevadest, seega saab nüüd tema kaheaastane tööaeg diplomaadina Eestis läbi. Järgmisena suunduvad nad Saudi-Araabiasse, enne Eestit on asekonsul töökohustusi täitnud Kõrgõzstanis ja Etioopias.  

Külaline näitas arvukalt fotosid, et saada teada, kas õpilased tunnevad esitletud inimesi ja teavad nende päritolu. Kuigi paljud piltidel olnud tuntud inimesed on Ameerika kodakondsusega, on nende juured kusagil mujal – Etioopias, Austraalias, Rootsis, Eestis, Venemaal, Aafrikas jne.  Tema enda juured on samuti mujal – isa on pärit Iirimaalt ja ema Slovakkiast. Ameerika on paljude võimaluste maa ja sinna pääsemine on nagu loterii.

Kuidas on aga Eestis kultuuride mitmekesisusega? Järjest enam kohtame me tänavapildis tumedanahalisi kräsupäid ja kollase nahatooniga pilusilmi, samuti ka välimuse poolest meile mitte nii kaugeid inimesi. Scott Driskel julgustas õpilasi mujalt tulnutega suhtlema, uusi tutvusi looma, et saada teadmisi, ideid ja inspiratsiooni.

Asekonsul  pole eesti keelt selgeks saanud, sest eestlaste inglise keele oskus on väga hea. Ta saab vajadusel  hakkama ka vene keeles suhtlemisega.

ANNIKA KALLASMAA

blog comments powered by Disqus