Urmas Poomi edu

Mullust Euroopa meistrit 64-ruuduses kirikabes on saatnud jätkuv edu mitmetel selle ala suurvõistlustel. Vassili Sokovi I mälestusvõistlusel kogusid 31 mängija konkurentsi nii Vladimir Plisov (Ukraina) kui Urmas Poom 5 võidu ja 25 viigiga 35 punkti, koefitsientide süsteem andis turniirivõidu Ukraina kabetajale.

I Venemaa lahtistel meistrivõistlustel, kus osales 28 kabetajat, läks esikoht 32 punktiga Oleg Davõdenkole Venemaalt, Urmas Poom kogus 4 võidu ja 23 viigi juures punkti vähem, mis andis 5. koha.

Lõppesid ka kaks tiitlivõistlust, mis meie kabetajaile siiski loodetud edu ei toonud. Viiendatel maailma karikavõistlustel tuli võitjaks Zajaki Valemejev (Venemaa) 28 punktiga 50-st. Kolm Eesti kabetajat kogusid võrdselt 26 punkti, mis andis Hans Pukile (Nõmme KK) 10.-11. koha, Urmas Poom oli 14. ja Uno Plakk 15.

15. maailmameistrivõistlustel 64-ruuduses kirikabes, kus tiitlikaitsja rollis oli mullune maailmameister tartlane Jüri Lätt, tuli samuti võitjaks Zajaki Valemejev 33 punktiga 58-st. Tagasihoidlikumat värvi medalid läksid Ukrainasse — Anatoli Didenko kogus 31 ja Tatjana Bogdanova 30 punkti. Eesti kabetajaist oli edukam Ago Vooremäe (Tartu Kalev), kes kogus pronksikohaga võrdselt 30 punkti, kuid pidi nõrgima koefitsiendiga leppima 12. kohaga. Jüri Lätt ja Urmas Poom kogusid 29 punkti, mis andis vastavalt 13.-19. ja 20. koha. Tagasihoidliku esituse teinud Uno Plaki kontosse jäi 26 punkti ja 29.-30. koht.

Praegu osalevad meie kirikabetajad I lahtistel Venemaa võistkondlikel meistrivõistlustel, kus kaheksa Venemaa võistkonna kõrval on kahe võistkonnaga esindatud Valgevene ja Eesti, lisaks veel Brasiilia, Ukraina ja Usbeki. Kolmeliikmelistes võistkondades on sama suur esindus ka Jõgeva kirikabetajatel: Urmas Poom mängib Eesti I võistkonnas esimesel laual, Kaljo Siimer ja Uno Plakk aga II võistkonnas teisel ja kolmandal laual.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus