Unistus sai teoks

Palamuse vallast Vaidaverest pärit Kärt-Katrin Kulli teatakse tema koduvallas hästi. Teatakse ka kaugemal: ta on mitmel korral jõudnud ETV konkursi Laulukarussell televooru. Kait Tamral polnud siiski aimugi, millega ta nõustus, kui ta Kärt-Katrini ema Merike Kulli pakkumise peale jah ütles.

?See oli vist neli aastat tagasi, kui juhtusime mõlemad Kait Tamraga Jõgeva maavanema vastuvõtul esinema,? meenutas Kärt-Katrin Kull. ?Kait esines kohe pärast mind ja see, mida ta tegi, meeldis mulle meeletult. Vastuvõtu korraldajatelt küsisin endale kingituseks tema plaadi ja kuulasin seda lõpmatuseni. Soovi kunagi Kait Tamraga koos esineda ütlesin rohkem välja kui unistuse. Ükskord aga teatas ema, et ta juba helistas talle. Kait ei mäletanud mind üldse, aga oli ikkagi nõus!?

Proove koos küll suurt ei tehtud: ainult natukene enne kumbagi kontserti. Kärt-Katrin harjutas oma kava hoopis Lauri Lehtsaarega, kes õpib Miina Härma Gümnaasiumis tema paralleelklassis, ent käib üksiti H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis.

?Ükskord, kui pidin koolis aktusel esinema ja muusikaõpetajal polnud mind klaveril saata võimalik, palus ta seda teha Lauril,? meenutas Kärt-Katrin. ?Siis avastasingi, et mul on paralleelklassis selline kõva pianist.?

Kärt-Katrini ja Lauri sõnul sai nende prooviperioodi märksõnaks ?ilmselgelt?.

?Miks see meil parasiitsõnaks kujunes, ei oska öelda, aga me kordasime seda alatasa,? ütles Lauri.

Ei tea, kas sellepärast, aga kahe noore muusiku töö tulemus sai ilmselgelt hea. Enamasti olid nad repertuaari valinud eesti heliloojate ilusaid laule ? Rannapit, Naissood jt. Ühe laulu olid loonud ka ise Uku Masingu sõnadele. Professionaalseid laulupedagooge noored asjasse ei seganud, vaid katsusid ise hakkama saada.

Kait Tamra mõtterikas omalooming sobitus Kärt-Katrini ja Lauri etteastete vahele suurepäraselt. Viimased palad esitati kolmekesi koos.

?Mul ei jää muud üle kui ennast kiita, et pakkumise vastu võtsin: on suisa au seista niisuguse ande õidepuhkemise juures,? ütles pärast kontserti Kait Tamra. ?Ja kui näed noori inimesi, kes ajavad nii ilusat ja õiget asja, siis hakkad uskuma, et elu Eestis läheb just selles suunas, milles vaja.?

Kärt-Katrini kohta ütles ta, et tema meelest on tegemist juba enam-vähem valmis muusikuisiksusega.

?Loodan, et kui Kärt kunagi kuulsaks saab, siis ei unusta ta ka mind,? viskas Tamra nalja. Tema mõnus võrumaine huumor soojendaski kogu kontserdi õhustikku.

Kui Lauri Lehtsaar jätkab tuleval aastal veel õpinguid Elleri-koolis, siis Kärt-Katrinil tuleb edasise elutee valik teha juba sel kevadel, kui Härma gümnaasium läbi saab. Muusikaõpingutest ta siiski ei unista, vaid kavatseb hoopis Tartu Ülikooli arstiteaduskonda astuda.

?Astu jah, siis on mul tuttav arst ja tuttav laulja korraga ?varnast? võtta,? ütles Kait Tamra ja vihjas, et oleks valmis Kärt-Katriniga ka edaspidi koostööd tegema.

Palamusel kuulas Kärt-Katrin Kulli ja Kait Tamrat täissaal. Sealsele kontserdile andis erilise värvingu veel see, et tegemist oli emakeelepäevaga. Ning ilus eesti keel kõlas tõepoolest ka Kärt-Katrini ja Kaidu esitatud lauludes.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus