Unistus on täitumas, toeks lootus

Vaatamata Jõgeva linna pingelisele 2010. aasta eelarvele astus linnavalitsus jõgevalaste kauaaegse unistuse täitumisele sammukese lähemale.  Kitsaste majandusolude kiuste on lootust, et unistus jäähallist saab teoks.

22. märtsil kogunesid linnajuhid, et arutada, kuidas jätkata Virtuse kõrvale plaanitud jäähalli projektiga seotud eeltöid.

Kuigi sarikapeoni on veel tublisti aega, leidsid linnajuhid olevat paraja momendi, et kinnitada linnavalitsuse korraldusega jäähalli projekteerimisega seotud arhitektuursed  ja ehituslikud lisatingimused. Kinnitati plaan siduda jäähall funktsionaalselt spordihoonega Virtus.

Tänu praeguste ja endiste jõgevalaste, mitmete soomlaste, ukrainlaste, praeguste ja endiste jäähokiliidu juhtide ning LC Tallinn klubi aktiivsele toele ja mõistvale suhtumisele, õnnestus küllaltki lühikese ajaga koguda väljaspool linna eelarvet 50 000 krooni, et tellida projekteerimise töövõtuleping ja tasuda Nord Projektile eskiisprojekti eest  ettenähtud mahus. Rahastamisvõimaluste otsimine ja eeltöödega tegelemine jätkub maavanem Viktor Svjatõševi, linnapea Kalmer Laini, parlamendiliikmete Mai Treiali ja Jaak Salumetsa aktiivsel kaasalöömisel.

Laienenud aktiivgrupp, kuhu kuuluvad Anti Oidsalu, Priit Vilba, Riho Soonik, Hanno Koll, Kalle Pint, Kaido Poom ja paljud teised, leiab, et linna säästliku juhtimise ja kokkuhoiuga kogutud rahaga saaks olude paranedes kohe töödega alustada.

Suur aitäh kõigile, kes rahaga, nõuga ja 1. mai talgutel jõuga kaasa aitavad ja seda ka edaspidi kavatsevad teha, et luua uus linnalegend — Jõgeva jäähall.

iii

UNO VESKI

blog comments powered by Disqus