?Under? tuleb Jõgevale

MTÜ R.A.A.A.M. ?lipu all? välja toodud lavastus, mis esietendus möödunud aasta novembris Tallinnas Kumu auditooriumis, on pühendatud poetess Marie Underile. Jõgeva-etendus on üks viimaseid võimalusi seda lavastust näha.

Autorid on saatesõnas lavastusele öelnud, et loomislugusid, mis algavad tühjusest ja lõpevad vaikusega, on pungil täis iga kultuuriruum.

?Kunas meie lukku satume ja täpsemalt millisesse, ei tea ette. Õnneks on talletatud varasemat. Tänu Artur Adsonile pillub endast kilde Marie Under. Tänu uurijatele on jäädvustunud suure poetessi pärand.?

Lavastus on kirjade, päevikute, mälestuste ja dokumentide põhjal jutustatav lugu Eesti esimesest professionaalsest luuletajast. Underi kõrval näeb laval tema kaasaegseid: Eduard Vildet, Ants Laikmaad, Friedebert Tuglast ja Artur Adsonit, keda kehastavad Ago-Endrik Kerge, Raivo Trass, Sten Zupping ja Egon Nuter.

2000. aastal loodud MTÜ R.A.A.A.M. on erinevate kultuuriprojektide läbiviimisele spetsialiseerunud vabatahtlik ühendus, mille peamiseks töömeetodiks on erineva temaatikaga dokumentaalse materjali (intervjuud, sotsiaalsed ja kultuurilise olemusega uurimused, kirjad, päevikud jms) ümbertöötamine igas vanuses publikule suunatud näidenditeks.

R.A.A.A.M. on oma tegevusaastate jooksul välja toonud terve rea dokumentaalseid teatriprojekte, nagu Viinistu kunstimuuseumis mängitud ?Külmetava kunstniku portree?, ?Põrgu wärk?, ?Kits viiuli ja õngega? ning ?Eesti asi?, Suurel Munamäel mängitud ?Minust jäävad vaid laulud? ja ?Muna EÜE? jne. Praegu on ühendusel valmimas dokumentaalmaterjalidel põhinev lavastus Betti Alverist ja Heiti Talvikust. Lavastab taas Merle Karusoo ning peaosas näeb jälle Katrin Saukast. Esietendused on plaanis anda 28. ja 29. novembril Kuressaare Linnateatris.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus