Umbusisse tuleb budismi õpetaja Gangteng rinpotše

Juulikuu viimasel nädalavahetusel, 29. ja 30. juulil annab Põltsamaa vallas Umbusis õpetusi ja pühitsuse üks Bhutani tähtsamaid budismi-õpetajaid Gangteng rinpotše.

“Gangteng rinpotše õpetustele on oodatud kõik, ka need, kes pole varem budismiga kokku puutunud,” ütles Umbusi keskuse üks eestvedajatest ning õpetuse korraldajatest Jako Jaagu. “Rinpotšel on õpilasi üle kogu maailma ning selleks nädalavahetuseks tuleb inimesi Umbusisse nii Saksamaalt, Austriast, Soomest kui Rootsist.”

Laupäeval algusega kell 11 räägib Gangteng rinpotše meele toimimisest ning pühapäeval algusega kell üks annab ta buda Amitajuse pika eluea pühitsuse. Nädalavahetuse õpetustele eelneb reedeõhtune avalik loeng Tallinnas, Kullo galeriis.

Budistlikku traditsiooni kohaselt suurendab pühitsusel saadav õnnistus elujõudu, parandab tervist, vähendab takistusi ja probleeme elus. Pühitsusel saadud mantrat võib inimene soovi korral kasutada igapäevaselt, sel juhul on tulemuseks surmahirmu vähenemine ning meelerahu suurenemine. Rinpotše on budistliku õpetaja austav tiitel, mille tähendus on “hinnaline”.

Gangteng rinpotše külastab Eestit esimest korda ning seda oma Eesti õpilaste palvel. Vahetult enne Eestisse saabumist annab rinpotše õpetusi Ukrainas ning peale õpetusi Umbusis oodatakse teda Prantsusmaal, Saksamaal ja Šveitsis. Selle aasta kevadel andis rinpotše õpetusi Mehhikos, Ameerika Ühendriikides ja Kanadas ning Indoneesias ja Taiwanil. Ühe päeva osalustasu on 20 eurot, eelnev registreerimine on vajalik neile, kes soovivad kohapeal ka söögikordadest osa võtta. Lisainfo on leitav Umbusi keskuse kodulehelt www.umbusikeskus.wordpress.com

Mõlemal päeval tõlge eesti keelde. Õpetused toimuvad 2002. aastal rajatud Umbusi budismi keskuses, endises koolimajas. Umbusi on sünnikoht ka ainsale eestlasest budistist pühakule, vend Vahindrale.

KARIN KANARIK

blog comments powered by Disqus