Umbusaldamine Palamuse volikogus ei õnnestunud

Palamuse vallavolikogu möödunud neljapäevasel istungil, mis eeldatavalt oli selle nimega volikogu viimane istung, viidi läbi umbusaldushääletus nii Palamuse vallavanema Rait Persidski kui ka vallavolikogu esimehe Terje Rudissaare suhtes.

Umbusaldusavalduse nii esimese kui ka teise suhtes andsid vallavolikogu opositsioonisaadikud Urmas Astel, Imbi Ivask, Marek Mardimäe, Rainis Poll ja Marko Õun sisse volikogu 24. augusti istungil. Umbusalduse algatajate motiivid ning vallavanema ja volikogu esimehe vastulaused neile said pärast seda Vooremaas ära toodud, seepärast ei hakka neil nüüd pikemalt peatuma.

Möödunud neljapäevase istungi alguses tegi volikogu liige Urmas Astel ettepaneku tõsta umbusaldushääletused istungi päevakorra lõpust, kuhu need olid asetatud, pisut ettepoole, jättes viimasteks punktideks vallavanema informatsiooni ja infotunni. Ta tõi põhjenduseks, et mitmel volikogu liikmel pole muude toimetuste tõttu aega istungi lõpuni kohal viibida. Volikogu enamuse heakskiitu see muudatus paraku ei leidnud ning lõpptulemus oli see, et umbusaldushääletuse ajaks polnud istungisaali jäänud ühtki umbusaldamise algatajat. Mõlemad umbusalduseelnõud said vaid seitse vastuhäält ja jäid heaks kiitmata, seega jätkavad vallavanem ja volikogu esimees oma ametis. Kaalukaussi poleks umbusalduse algatajatel enda kasuks kallutada õnnestunud ilmselt ka siis, kui nad kohale oleksid jäänud, sest opositsioonil on kuus häält koalitsiooni seitsme vastu ning üks opositsioonisaadik puudus tervislikel põhjustel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus