Ülo Kuusk võitis Serbias kuldmedali

Palamuse atleet Ülo Kuusk võitis veteranide klassis Serbias Novi Sadis toimunud sangpommispordi maailmamängudel kuldmedali. Samas paigas toimunud MM-võistlustelt naasis ta aga hõbemedalitega.


Ülo Kuuse sõnul toimusid sangpommispordi MM-i ajal teistkordselt ka maailmamängud. „Nendel mängudel võisteldakse raskemate vahenditega. Kui MM-võistlustel kasutakse 12 kiloseid, siis maailmamängudel 20-kiloseid pomme. Et mu parem õlg pole veel terviserikkest taastunud, siis tõukasin vasaku käega 56 korda ja võitsingi kuldmedali. Vasaku käega tõstmiseks hakkasin valmistuma juba viis kuud enne võistlusi,” rääkis võidumees.

Kuusk märkis, et maailmamängudest võetakse aktiivselt osa. „Veterane osaleb seal siiski suhteliselt vähe, sest mitmete jaoks on 20-kilosed pommid liiga rasked”, ütles ta.

MM-võistlustel osales Kuusk kahevõistluses 12-kiloste pommidega ja saavutas teise koha nii tõukamises kui ka rebimises.

Lisaks oli Ülo Kuusk Serbias ka kohtuniku rollis. „Kohtuniku töö on väga pingeline. Ligi kümne minuti vältel pead vastu võtma kakssada või isegi rohkem otsust. Võistlusmäärustiku järgi ei tohi võitleja üldjuhul kohtunik olla. Kuid seoses kohtunike puudusega tehti seekord erand.”

Tänavustel sangpommispordi MM-võistlustel osales kolmkümmend kolm riiki 543 võistlejaga. Suurtest tegijatest puudusid Rootsi, Valgevene, Lõuna-Korea, Jaapan ja Hongkong. Väga edukaid tulemusi saavutas Austraalia esindus, eriti võidukad olid selle riigi naised. Kõige rohkem medaleid läks aga Venemaale, kust saabus ka kõige rohkem võistlejaid.

Eesti sportlasest osales meeste klassis ainsana Andres Metjer Jõgeva vallast, kes jäi viiendaks. Amatööride klassis võistelnud noor spordimees Häädemeestest, Siim Marjamägi tegi pikas tõukamises Eesti rekordi, tõstes 24-kilost sangpommi 101 korda ning saavutas maailmameistri tiitli. Kahevõitluses tõukas ta 24-kilost pommi 162 korda, tulemuseks hõbemedal. Naisveteranidest võitis Ülle Miil kaks hõbemedalit, Malle Tikko aga kulla ja kaks hõbedat. Meesveteran Verner Friberg Läänemaalt võitis pronksmedali.

„Serbias toimusid sangpommispordi maailmameistrivõistlused esimest korda. Need peeti pallimängude hallis. Peakorraldajaks olnud Aleksandar Miletic võistles ka ise kaasa,” lisas Kuusk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus