Ülo Kuusk saabus Lõuna-Koreast kahe kuldmedaliga

Lõuna-Koreas peetud maailmameistrivõistlustel sangpommispordis osales Eestist 11 võistlejat, kellest kuus võitsid kuldmedalid. Kahe kuldse autasuga tuli koju Palamusel elav Ülo Kuusk.


Ülo Kuusk võitis Souli olümpialinnaku käsipallihallis peetud sangpommispordi maailmameistrivõistlustel 70-74 aastaste veteranide arvestuses kuldmedali kahevõistluses, mis koosneb kahe sangpommi rinnalt tõukamisest ja ühe sangpommiga rebimises, kus ühe korra võib kätt vahetada. Mõlema ala soorituseks on aega kümme minutit. “Tõukasin 159 korda, mis oli isiklik rekord (eelmine tulemus 151 korda – J.L.) ja rebisin 262 korda. Soovisin anda endast maksimumi. Eneseületamisele aitasid kaasa kaasvõistlejate ergutused,” rääkis Kuusk.

Üllatuseks pronksmedal teatevõistluses

Teise kuldmedali sai Kuusk sangpommi pika tsükli tõukamises, mis tähendab kahe sangpommi rippest rinnale võtmist, üles tõukamist ja siis uuest alla rippesse laskmist, ning uuesti rinnale võtmist. Soorituseks antakse samuti aega kümme minutit. “Tõukasin selle ajaga 92 korda. Kasuks tuli enne võistlust tehtud soojendustreening,” märkis ta.

Ülo Kuuse eesmärk oligi võita Soulis kaks kuldmedalit. “Üllatuseks osutus viieliikmelise Eesti võistkonna koosseisus saadud pronksmedal teatevõistluses, mis toimus kakskümmend minuti pärast pikitõukamist. Igal võistlejal loeti tõukamise kordi kolme minuti vältel. Pronksmedali saime põhjusel, et rohkem veteranide võistkondi vastaval alal polnud.”

Valmistudes tänavuseks maailmameistrivõistlusteks treenis Kuusk Eestis tugevasti. “Ehk isegi liiga kõvasti,” tunnistas mees. Lisaks võistlustest osavõtmisele oli ta maailmameistrivõistlustel ka kohtunikuks nii profi-, amatööride kui ka veteranide klassi võistlejatele.

“Lennureis Helsingist Souli kestis kaheksa tundi. Ajavahe Eestiga on kaheksa tundi, millest tingitud väsimus andis eriti tunda viiendal päeval. Võistluste avadefilee oli üsna lühike, kuid suurejooneline. Küllap said meie sportlased ka energiat Eesti lipu lehvimisest. Maailmameistrivõistlustel osales 33 riiki. Etteasteid oli üle viiesaja, sest paljud sportlased võistlesid kahel alal,” rääkis Kuusk.

“Kõik Eesti sportlased võistlesid väga heal tasemel. Eriti tahaksin esile tõsta Kasepää kandis elavat Ainar Aruvälja ja pronksmedali võitnud Alar Juhti,” märkis Kuusk.

Viies koht Andres Metjerile

Laiuse kandis elav Andres Metjer saavutas maailmameistrivõistlustel kuni 95kilogrammiste meeste pika tsükli profiklassis viienda koha, ta tõstis 32 kilogrammist sangpommi 51 korda.

“Plaanis oli uus isiklik rekord teha. Tulemus jäi aga ühe korra väiksemaks senisest isiklikust rekordist, mille tegin möödunud aastal Kasahstanis. Vorm tundus hea olevat, kuid eks spordis mängivad vahel rolli ka pisiasjad,” lisas ta.

Ettevalmistused Lõuna-Koreas võistlemiseks algasid tänavu jaanuaris. Paljud treenivad kodus. “Välja on kujunenud treeninggrupp, kes käib harjutamas Tartumaal Kõrveküla spordihoones, kus üksteist innustame,” rääkis Metjer, kes nüüdseks osalenud sangpommispordi maailmameistrivõistlustel neli korda.

Ülo Kuuse tähelepanekul elavad Lõuna-Koreas väga viisakad ja abivalmid ning ausad inimesed. “Kui mul oli vaja panka raha vahetama minna, jalutas üks naine minuga poolteist kilomeetrit kaasa ning abistas mind ka pangas. Teadaolevalt on vargused väga haruldased. Üks Eesti võistkonna liige unustas oma spordikoti metroo perroonile. Kui ta tagasi läks, oli kott alles. Silma hakkas ka hea liikluskultuur.”

Muu hulgas jutustas Kuusk, et üks Eesti võistkonda kuulunud profisportlane võttis turismiviisa ning läks koos abikaasaga tutvuma Lõuna- ja Põhja-Korea vahel paikneva demilitariseeritud tsooniga. “Seal sai kasutada binoklit, millega vaadates võis märgata Belarus-traktorit kündmas Põhja-Korea põldu.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus