Üllatus ruuduliselt laualt

Eesti võistkondlikuks meistriks 64ruuduses kabes tuli Jõgeva Kabeklubi II võistkond.

Järjepanu toimunud Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel 100- ja 64ruuduses kabes esines Jõgeva Kabeklubi tänavu mõlemas kabeliigis kahe võistkonnaga, et pakkuda tippkonkurentsis mängu noormängijaile.

Viimastel aastatel oleme tulnud mõlemas mänguliigis nii medalile kui pidanud leppima ühes neljanda kohaga. Mullu tuli esimene kauaoodatud tiitlivõit 64ruuduses kabes. Nii läks ka tänavu, ent siiski oluliste mööndustega.

Sajaruuduses kabes pole selle mänguliigiga tegelejate pink eriti pikk. Põhilootus oli esindusvõistkonnal. Esmalt võideti Jõgeva II võistkond, järgnesid viigid 4:4 Nõmme II ja I võistkonnaga. Viik Nõmme II võistkonnaga oli loomulikult altminek. Edasi võideti Nupuklubi II 7:1 ja liidritena kaotati kaks viimast olulist matši ‒ Paide linnameeskonnale 3:5 ja Nupuklubi I võistkonnale koguni 1:7. Nupuklubi I võistkond tuligi 12 matšpunktiga meistriks, järgnesid Nõmme I 11, Paide linnameeskond 10 ja neljandana Jõgeva I 8 punktiga. Võistkonna parimaks oli Arno Uutma 10 punktiga 14st, Merilii Jalg kogus 9, Uno Plakk 8 ja Kalev-August Parksepp 7 punkti. Teises võistkonnas olid suurimateks punktitoojateks Merilii Jalg 6 ja Kaljo Siimer 5 punktiga.

Kuid 64ruuduses kabes kulges esimeses voorus Jõgeva võistkondade omavaheline matš ülimalt pingeliselt ‒ Kaljo Siimer alistas Algo Laidvee, Jüri Hermann Enno Eerma, Kaido Raidla viigistas raske lõppmängu Indrek Kuusega. Esindusvõistkonnale tõi ainsa võidu Merilii Jalg, kes alistas oma noorema õe Triinu. Merliile jäi see võit ainsaks, nagu ka nooremale õele kaotus. Veelgi üllatavam oli aga see, et teine võistkond ei andnud enam kellelegi teisele võimalust ‒ Pärast 4:4 viiki Paide linnameeskonnaga alistati Nõmme I 5:3, Nõmme II 8:0 ja Hiiumaa 6:2. Viimases matšis võitis Jüri Hermann Raivo Risti ja Triinu Jalg Marika Azojani.

Meistervõistkond mängis algusest peale äärmiselt hingestunult ja kõik mängijad andsid oma maksimumi. Suurepäraselt mängis esimesel laual Kaljo Siimer, kes sai meesmängijaist absoluutselt parima tulemuse ‒ 8 punkti 10st. Klubi raudvara Jüri Hermann ja kevadel klubiga liitunud politsei lõuna prefektuuri patrullpolitseinik Kaido Raidla kogusid mõlemad 7 punkti, Triinu Jala 6 punkti oli eneseületus.

Jõgeva I võistkond võitis Nõmme II 7:1, viigistas Paide linnameeskonnaga 4:4, end 2:6 kaotus Hiiumaale kustutas nende medalilootused. Viimase vooru 6:2 võit Nõmme I võistkonna üle andis Jõgeva II, Paide linnameeskonna ja Hiiumaa järel neljanda koha. Võistkonna edukaim oli varumängija Indrek Kuusk, kes kogus 7 punkti 10st, Uno Plaki arvele jäi 5 (8st), Enno Eermal 4 (8st), Merilii Jalal 4(10st) ja Algo Laidveel 2 punkti 4st. Võistkonna liider suurmeister Arno Uutma aga osaleb Tbilisis Euroopa meistrivõistlustel.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus