Üleskutse kooridele üle Eestimaa

Sel aastal on Tallinnas toimuva Õllesummeri korraldajad mulle usaldanud Õllesummeri juba tavaks saanud laulupeo tänavuse repertuaari koostamise ja loomingulise juhtimise.

Oleme laulukavasse valinud laule, mis eestlastele armsad ja rahva südames.

Neid on rõõm olnud laulda perekondlikel sündmustel, küla- ja vallapidudel, üle Eestimaa ja väljaspool Eestitki, et võõral maal eestluse vaimu hoida.

Selleaastase laulupeo kavas on laulud Eesti linnadest ja valdadest: “Tartu marsist” “Pärnu ballaadi” ja “Viljandi paadimeheni”; kummardus Aarne Oidile ning teised tuntud levilaulud.

Laulupeol dirigeerib ka Lydia Rahula, lauljaid saadab Eesti

Piirivalveorkester.

Tänavune Õllesummeri laulupidu toimub 8. juulil Tallinna Lauluväljakul algusega kell 18.30. Käesoleva pöördumise eesmärk on teada anda, et kooridele on sellel laulupäeval veel ruumi. Seega kutsun kõiki, kel laul südames, sellest sündmusest osa võtma!

Meie riiklike laulupidude kõrval on too omamoodi laulupidu võimalus igal inimesel laulda laulukaare all neid laule, mida me kõik teame. Tegemist on koos laulmisele ja koos olemisele pühendatud sündmusega.

Osavõtuks palun pöörduda Õllesummeri laulupeo koordinaatori Katrin Puuri poole, kellega saab ühendust e-posti aadressil katrinpuur@hot.ee või telefonil 6274457.

Lugupidamisega Teie
Maestro Peeter Saul

blog comments powered by Disqus