Ülehomme taas rulluisumaraton

See, et pool möödunud pühapäevasest Tartu rulluisumaratonist Jõgevamaal sõideti, ei tähenda sugugi, et rulluisusündmused siinkandis selleks hooajaks lõppenud oleksid: ülehomme sõidetakse Mustvee külje all ära ka seitsmes Kalevipoja rulluisumaraton.

Kalevipoja rullimaraton kuulub, nagu mullugi, EMT rullituuri koosseisu ning on selle viiendaks etapiks. Tänavuse tuuri varasemad osavõistlused on peetud Raplas, Tallinnas, Pärnus ja Kundas ning punkt pannakse sarjale 8. septembril Jüris. Nagu ikka, sõidetakse Kalevipoja maraton Kasepää valla piiridesse jääval 3,6 km pikkusel Tartu-Jõhvi maantee lõigul. Kell 11 antakse start 1,5 km pikkuse distantsiga ratastoolirallile, kell 11.05 algab 500 m pisirullisõit, kell 11.15 POP lastesõit ning kell 12 „päris“ maraton.

Maratoni 43,8 km pikkusele põhidistantsile lähetatakse mehed ja naised seekord viieminutilise vahega (mehed kell 12 ja naised kell 12.05).

Sellise otsuse tegime selleks, et anda kõigile naistele võrdsed võimalused,” ütles Jõgeva Spordiliidu Kalju esimees Uno Valdmets. Nii mõnelgi tugevamal naisvõistlejal olid välja kujunenud kindlad meessoost võistluskaaslased, kelle tuules nad said sõita. Naistel, kellel sellist “vedurit” võtta polnud, oli vähem lootust kõrgele kohale jõuda. Nüüd laseme mehed enne stardist minema ja naised saavad rahulikult oma sõitu sõita.”

Maratonipäeva viimane start antakse kell 14.30, kui rajale lähevad IIZI skate’i ja suusarulli sõitjad. Mõlemad läbivad 21,9 km.

Eile hommikuks oli Kalevipoja rullimaratonile registreerunud 320 inimest, neist 157 soovib kaasa teha põhidistantsil, 101 IIZI skate’il ning ülejäänud lastesõitudel, ratastoolirallil ja suusarullil.

Ehkki kuus päeva pärast Tartu rulluisumaratoni võib veel väsimus kontides olla, tulevad need, kel EMT rullituuri üldarvestuses väärt koht kaitsta, kindlasti ka Kalevipoja maratonile,” ütles EMT rullituuri peakorraldaja Jaanus Ritson. Mõni on aga ka öelnud, et Tartu rulluisumaraton just andiski õige võistlushoo sisse.”  Maratonile saab end registreerida kodulehel www.sportinfo.ee.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus