Üksikettevõtjad teevad koostööd

Elektriseadmete ehituse ja käiduga, samuti tööstusautomaatika ning soojusenergeetikaga ehk katelde ja põletite häälestamisega tegeleva ettevõtja Meelis Räägu sõnul teevad erinevate valdkondade üksikettevõtjad praegu tõhusat koostööd. Kliendile on oluline, et ta saab teenuse täismahus ühest kohast.

“Ettevõtjate kliendibaas on erinev ning koostööd tehes elame praegused keerulised olud paremini üle,” märkis ta.

Meelis Räägu sõnul tuleb praegu mitu korda rohkem tööd teha, et elatist teenida. Ettevõtte tegevusvaldkonda on lisandunud veel üldehituse ning vee- ja kanalisatsiooniehitusega seonduv. “Peaasi on teha oma tööd korralikult,” kinnitas ta.

Ettevõtja hinnangul peab majanduslikult rasketes oludes olema paindlik. Rääk usub, et raskemad ajad on veel ees ja majanduslanguse põhjast pole me veel läbi käinud.

“Kolmanda kvartali stabiilsus on nagu vaikus enne tormi,“ ütles ta. Suvel tehakse hädapäraseid töid, sellepärast ongi praegu tööde maht suurem. Tuleval aastal läheb tunduvalt raskemaks, sest enamik ettevõtteid on investeeringud külmutanud — lihtsalt pole raha. Ka riigil läheb uuel aastal raskemaks, sest makse laekub aina vähem.

Meelis Rääk õppis põllumajandusülikoolis energiakasutust, 1998. aastast kuni 2005. aasta sügiseni töötas ta Eesti Energias. Järgnesid kaks aastat Fortum Termestis, mis andsid talle kindlustunde alustada oma firmaga. Mullu veebruaris asutaski ta firma Pingelang.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus