Üks võimalus Põltsamaa lossikompleksi arendamiseks on luua baltisaksa kunsti muuseum

Sihtasutuse Põltsamaa Lossi Arendus juhatuse liige Jüri Reinpõld rääkis ettevõtjatele lossikompleksiga seotud tulevikuplaanidest. Tema sõnul on plaanis taastada torn, kuhu ka turistid minna saaksid, rajada hotell ja uus restoran, mis oleks pidevalt klientidele avatud. Praeguse restorani teenuseid saab kasutada vaid ettetellimisel. Reinpõld märkis ka, et plaanis on kirjutada Põltsamaa- aineline näidend või näidendite tsükkel, mida lossihoovis mängima hakatakse.

Terviklik kontseptsioon

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Toomas Pajula sõnul oleks lossikompleksi muutmiseks üle-eestilise ja välismaise tuntusega turismiobjektiks vaja terviklikku kontseptsiooni. ?Nii kaua, kui pole kontseptsiooni, ei teki ka ettevõtjatel tõsist huvi viljelda lossiga seonduvat majandustegevust ? avada hotelle ja restorane, korraldada vibulaskmisvõistlusi jne. Firmad, kes üritavad tegelda lossi piirkonnas ettevõtlusega, võivad ühtse käsituse puudumisel kergesti pankrotistuda.?

Möödunud sajandi kaheksakümnendate aastate lõpus ja üheksakümnendate algul Põltsamaal kooliõpetajana töötanud Toomas Pajula pakkus välja ka omapoolse idee, millele kontseptsioon võiks tugineda. ?Näiteks võiks kaaluda mõtet ehitada lossikompleksi baltisaksa kunsti muuseum. Usun, et see idee leiab ka rahvusvahelist tunnustust,? kinnitas Pajula.

Ta märkis, et Põltsamaa lossikompleksi huvitava ja atraktiivse arengu huvides välja töötatud ideede elluviimiseks on head võimalused saada toetust turismitoote arenduse ja turunduse programmist.

Jüri Reinpõld tõdes, et praegu pole lossikompleksi arendamiseks veel kontseptsiooni, mis tugineks ühele põhieesmärgile.

Ettevõtjad peamiselt kuulaja rollis

Sihtasutuse Põltsamaa Lossi Arendus juhatusse kuuluv Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutuste projektijuht Jüri Roos lausus, et Põltsamaa lossihoovis tuleks korraldada võimalikult erinevaid üritusi. “On oluline, et kaasakiskuvat tegevust jätkuks ka sügisel ja talvel,? avaldas Jüri Roos arvamust. Tema sõnul peaksid sihtasutused olema ettevõtjatele heaks partneriks, konsultandiks ja eksperdiks.

Ettevõtjad ise olid arutelul peamiselt kuulaja rollis, siiski kostus ka mõningaid ettepanekuid ja arvamusi. Kanuumatkade korraldamisega tegeleva ettevõtja Kalle Terase meelest võiks olla lossihoovis restoran, kust inimesed saaksid välja vaadata ja õues kontserti kuulata.

Kuulus sepp Jaak Krivin avaldas pahameelt, et lossihoovis ei saa enam korraldada seppade päevi, mis olid väga rahvarohked üritused.

Põltsamaa piirkonna ettevõtjate lossiteemaline nõupidamine toimus Kuningamäe kardiraja toitlustamishoones. Pärast nõupidamist kuulati Saduküla kardispordiklubi presidendi Peeter Kallasmaa juttu äsja rajale toodud hobikartidest ja tehti ka proovisõitu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus