Üks helge kevadpäev

Olete ehk märganud, et maikuu teine pühapäev on enamasti päikseline? Tuleb see nüüd kuu ja tähtede seisust või õnnelike juhuste kokkulangemisest, aga  tõesti ei meenu, et ilm emadepäeval aastaajale ei vastaks. Ikka seostub see päev hiirekõrvul kaskede,  vahtraõite, kevadlillede ja päiksesäraga.

Kõik naised pole emad, aga kõigil praegustel või kunagistel poistel-tüdrukutel on ema. Kui tema kaitsvast põllepaelast väga ammu lahti on lastud, siis on paraku tänulillega asja vaid kalmistule, aga kui seis rõõmsam, siis tuleb täiskasvanud lastel enamasti pikem sõit ette võtta.

Tõsi, kui ise kohale ei jõua, pole ka hullu: kaardist, telefonikõnest või sõnumist piisab täiesti, et memme päev helgeks muuta.

Loodus on talveunest  ja varakevade külmakangestusest toibunud, inimesed ka. Kes homme rahvarohket meelelahutuspaika igatseb, võib minna mõnele kevadlaadale või siinsamas maakonnakeskuses korraldatavale emmede pidupäevale, kust leiab laadagi. Kes tahab veidi vaiksemalt imelist ilma nautida, istub perega koduaias või leiab üles mõne matkaraja. Ja meestelaulu seltsi korraldatav kontsertaktus on  kahtemata väärt, et see aeg teleri ees veeta. Head emadepäeva!

blog comments powered by Disqus