Üks hariduspreemia tuli Palale

Möödunud neljapäeval andis president Kersti Kaljulaid Kadriorus üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu 2017. aasta noore haridustegelase preemiad. Ühe neist pälvis Anna Haava nimelise Pala kooli direktor Grete-Stina Haaristo.

Grete-Stina Haaristo on Tartu ülikooli diplomiga bioloog, kes liitus pärast õpingute lõppu Noored Kooli programmi 9. lennuga ning suundus 2015. aasta sügisel Pala kooli õpetajaks. Ta õpetas loodusaineid ja informaatikat. Oskusliku noorte kaasajana oli ta ka kooli huvijuht ning Pala valla noortekeskuse juht. Selle õppeaasta algusest on Grete-Stina Haaristo Pala kooli direktor. Ta on koolis algatanud mitmeid innovaatilisi ettevõtmisi, nagu koostöö Nutilaboriga, ning saavutanud hea koostöö õpilaste ja lapsevanematega.

“Esimesed raskused on nüüdseks ületatud ning tunnen end koolijuhi rollis juba pingevabamalt, kui alguses,” sõnas Grete-Stina Haaristo. “Tööd on küll palju, aga ma naudin seda. Nii et tööle tulen hommikul endiselt säravate silmadega.”

Presidendi kultuurirahastu tunnustuse üle oli noorel koolijuhil väga hea meel.

“Tunnustamine on väga oluline asi. Pean ise koolijuhina jälgima, et ma õpilasi ja õpetajaid vajalikul määral tunnustaksin. Aga loomulikult olen rõõmus, kui ka minu tegemisi kõrvalt märgatakse,” kinnitas Grete-Stina Haaristo.

4000 eurose preemia kavatseb ta kasutada auto soetamise sissemakseks. Senini on ta kodulinna Tartu ja Pala vahet kulgemisel sõltunud hõredast bussiühendusest ja kolleegide abist, kui aga endale auto ostab ja juhiload taotleb, saab ta sõite enda vajaduse järgi seada.

“See aitab mul oma tööd veelgi paremini teha,” märkis Grete-Stina Haaristo.

Kui presidendi kantselei pressiteates on teda nimetatud Eesti noorimaks koolijuhiks, siis tegelikult on see infokild juba natuke vananenud.

“Tegelikult on Pärnumaa Uulu põhikooli direktor Egle Rumberg minust mõned kuud noorem,” kinnitas Grete-Stina Haaristo.

Haldusreformi tõttu on Pala vald liikumas Tartumaa koosseisu. Direktori sõnul mõjub see teadmine inimestele erinevalt. Natuke ärevust on ikka õhus, sest keegi ei tea ju päris täpselt, mis juhtuma hakkab.

“Kooli tuleviku pärast ma küll ei karda: kool on tugev ja heal järjel ning vanemad toovad heal meelel oma lapsed siia õppima. Ei usu, et keegi sellist kooli kinni panema hakkaks,” arvas direktor.

Tema sõnul oli möödunud neljapäevane tseremoonia ühtaegu pidulik ja sõbralik.

“Meie president on väga tark ja soe inimene,” kinnitas Grete-Stina Haaristo.

Peale tema said noore haridustegelase preemia Tartu Annelinna gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Maksim Ivanov ja Võru gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits. Jõgevamaalastel on põhjust rõõmustada ka viimase edu üle: Karmo Kurvits on pärit Laiuselt. Pidulikul vastuvõtul anti üle ka reaalteaduste eripreemia, mille pälvis Tallinna Reaalkooli keemiaõpetaja ja õppealajuhataja Martin Saar.

“Tänased laureaadid näitavad taaskord, et Eestis on võimalik saada head haridust igas paigas – nii Võrus, Tallinnas, Tartus kui Palal. Eestlaste maavara asub kahe kõrva vahel, mistõttu peame kõikjal hoidma ja arendama oma ühtluskooli,” ütles president Kersti Kaljulaid.

Noore haridustegelase preemiaid rahastab Danske Bank ning reaalteaduste eripreemiat Skype Eesti.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus