Ujumisvõistlus toimus kuuendat korda

Tänavuse veetralli raames korraldatud ujumisvõistlusel üle Kamari järve osales viis võistlejat, nende seas kaks naist ja kolm meest. Ujumisdistantsi pikkuseks on sõltuvalt võistleja valitud trajektoorist umbes 440-450 meetrit.


Kui Kamari veetralli ujumisvõistlusel läheb stopper käima nii nagu basseinis korraldatava ujumisvõistluse puhulgi vette hüppamise momendist alates, siis finiš on basseinis toimuvast ujumisvõistlusest erinev, sest stopper läheb kinni hetkel, mil võistleja on ületanud järve kaldal oleva finišijoone.

Kahe naise seas osutus parema tulemuse saanud võistlejaks Kellika Teska tulemusega 15,02 minutit ning teiseks jäi Sigrid Külaots tulemusega 15,04 minutit. Meestest oli parim Rünno Savir tulemusega 11,22 minutit, teiseks jäi Urmo Hinn tulemusega 14,11 minutit ja kolmandaks Aivar Kind tulemusega 15,11 minutit.

Tänavuseks edukaimaks üle Kamari järve ujunud meheks osutunud Rünno Savir lausus, et on kõikidel Kamari veetralli ujumisvõistlustel osalenud. Saviri sõnul tuli neil sellel korral vastu tuult ujuda ning järvel oli ka kerge lainetus. Lainetust võis tõepoolest kaldal seisteski märgata. Aga kehal võiduka ujuja kinnitusel küll külm ei olnud. Strardipaigas oli veetemperatuur 16,5 kraadi, finišipaigas aga 17,5 kraadi. Mehe sõnul ei saaks ta sellise temperatuuriga järvevee kohta kuidagi öelda, et see on külm, sest tema käib ujumas juba alates 1. aprillist. Käesoleval aastal oli 1. aprillil veetemperatuur Külmojal, kus ta tänavu esimest korda ujumas käis, kolm-neli kraadi. Möödunud aastal lõpetas ta ujumise 30. detsembril, mil väljas valitsesid kerged plusskraadid. Aga sellegipoolest ta talisuplusega ei tegele. Ehkki lisas samas, et ära iial ütle iial. Rünno Savir kinnitas, et kui aasta pärast Kamari veetrallil jälle ujumisvõistlus korraldatakse, asub tema seal kindlasti võistlustulle.

Kahjuks ei osalenud tänavusel ujumisvõistlusel varasem esikohad noppinud Umbusi mees Lauri Tammel. Võib arvata, et ta kinkis oma võidu paremuselt järgmisele mehele. Rünno Savir oli selle väitega igati nõus.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus