Uisumaraton peetakse küünlapäeval

Jõgeva spordiliit Kalju määras sel nädalal kindlaks Kalevipoja uisumaratoni toimumise aja, milleks sai 2. veebruar. Praegu käivad veel läbirääkimised korraldajatega ning pooleli on ka võistlusjuhendi koostamine. Eeldatavasti saab võistlusele registreerida internetiportaali www.sportinfo.ee vahendusel ning JSL Kalju esimees Uno Valdmets arvas, et registreerimine võiks alata juba sellel aastal.

Varem on uisumaraton kolmel korral ebasobiva ilma tõttu ära jäänud. “Kolm korda on järv meile n-ö ära teinud, kuid neli korda oleme meie järvele ära teinud ja maratoni ikkagi korraldanud,” lisas Valdmets, nentides ka, et ilma pole nii pikalt ette ennustada võimalik, kuid maraton nihutati sel aastal veebruari algusse ka seetõttu, et kui ilm ei peaks seda soosima, saaks spordisündmust veel edasi lükata. See kuupäev on meile  ka parim variant, kui võtta arvesse teiste võistluste toimumisaegu. Nimelt on 9. veebruaril Eesti meistrivõistlused kiiruisutamises, siis on vabariigi aastapäev ja 1.-3. märtsini peetakse üleriigilisi talimänge,” lisas Valdmets.

Esialgse plaani järgi on võistlusdistantsideks 30, 10 ja 5 kilomeetrit, mis sõidetakse Mustvees Peipsi järve jääl viiekilomeetrisel ringil. Tegemist on ennekõike rahvaspordiüritusega, kuid välistatud pole ka uisutippude osalemine. Varem on võistlusel osalenud ka õed Saskia ja Sandra Alusalu, kuid neile on maratonil osalemine seotud riskidega. “Uisud on ju üsna kallid ja uisumaratoni jää ei ole kõige kvaliteetsem, on pragusid täis. Saskia ei saa riskida sellega, et uisumaratonil midagi juhtub, mis võib rikkuda tema ettevalmistuse taliolümpiaks,” märkis Valdmets.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus