Ühisgümnaasiumis oli kunstipäev

Eile korraldati Jõgeva Ühisgümnaasiumis kunstipäev, mille teemaks oli „Inimeselt inimesele“ ning kus õpilased näitasid, kuidas kunsti abil oma lähedasi väärtustada.

„Noore inimese jaoks on suhted sõprade ja lähedastega alati väga olulised ning me anname võimaluse noortel neid tundeid kunstis väljendada,” ütles ürituse korraldaja, Jõgeva Ühisgümnaasiumi kunstiõpetaja Anne Jaama.  Teema „Inimeselt inimesele“ on niivõrd lai, et igaüks sai seda tõlgendada nii, kuidas soovis, keskendudes inimesele, loodusele või ühiskonna moraalile.

Iga rühm pidi kunstipäeva tarvis tegema ka väikese eeltöö  teemal „Mina ja maailm”. Seda oli käsitletud nii maalide kui ka abstraktsete skulptuuridena. Teiseks oli tarvis välja mõelda performance ehk tegevuskunst ning ka moeshow. Kunstipäeva hommikul jagati osalejategrupid kahte rühma, kes pooleteise tunni jooksul temaatilise kunstiteose lõid.       

iii

Raske sõnades väljendad

iii

Esimeses töötoas valmisid reklaamplakatid teemal „Märka mind”. Osalejad tõlgendasid teemat väga erinevalt. Ühisgümnaasiumi vanema rühma töö ilmestas seda, kuidas eraldada indiviidi hallist massist ja märgata inimest enda lähedal. Vaimastvere Põhikooli noorte taies kõneles sellest, et olulisi tundeid on raske sõnades väljendada.

iii

Teises rühmas tuli valmistada skulptuur teemal „Kingitus sõbrale”. Skulptuure ei valmistatud traditsioonilistest materjalidest, vaid ajalehtedest, munakarpidest, plastpudelitest, küünaldest, pudelikorkidest ja muust säästuaja kraamist. Sellist materjali on kunstiõpetaja ise aja jooksul kogunud ning neid kasutatakse ka tavalistes kunstitundides suhteliselt tihti.

iii

„Hoiame kokku”

iii

Fantaasiast noortel puudu ei olnud. Ühisgümnaasiumi 10. ja 11. klassi õpilased valmistasid värvilisest paberist ja plastpudelitest „heade mõtete puu“, mille okstele riputati häid ideid. Näiteks võis sealt lugeda tarkusetera: „Ära ole kuulekas patsient, hakka ise oma hingearstiks”.

iii

JÜG seitsmenda klassi poiste rühm valmistas ajalehtedest, plastpudelite põhjadest, värvilisest paberist ja WC- paberi rullikestadest karu. Mõmmik valiti poiste sõnul seepärast, et  nende meelest on karu sõbrapäeva sümbol. Armsa mesikäpa valmistasid kättesaadavatest materjalidest ka Vaimastvere Põhikooli neiud. Valminud tööde saatus jäi autorite otsustada. Kes soovis, viis oma töö kaasa, kuid selle võis ka ühisgümnaasiumi näitusele jätta.

iii

Pärast töötube oli igal rühmal aeg kunstiliseks esitluseks, mille teemaks „Hoiame kokku“. „Teema sai valitud nimelt mitmemõtteline. Kokku võib hoida raha, materjali või ka selles mõttes, et üheskoos tegutseda. Performance on ainult tõlgendamise küsimus,” selgitas Anne Jaama. Järgnevalt esitas iga grupp moeshow „Säästuaja koolimood“.

iii

Kohal olid hennamaalingute spetsialistid, kelle juures sai õppida tegema ning lasta endale teha ajutisi tätoveeringuid. Veel valmistati vahast kujukesi ning punuti sõbrapaelu.

iii

EILI KOTLA

blog comments powered by Disqus