Tuukrid sukeldusid teetruupi

Tabiverest mõnisada meetrit Maarja poole läbi teetruubi Saadjärve poole voolavast ojast on varemgi  vett üle kruusatee voolanud, sest koprad on truubisuu ummistanud. Teehooldajad on saanud seni truubi ja selle esise puhastamisega ise hakkama, kuid seekord jäid teemehed kobraste ehituse lammutamisega jänni.
Koprapere oli ehitanud tugeva tammi kümnemeetri pikkuse teetruubi keskele ja seda ei suudetud enam lammutada. Vesi aina tõusis ja ähvardas sõidutee   läbi lõigata. Appi tulid Jõgevamaa päästeteenistuse tuukrid Tanel Sermat, Ivan Frank ja Tarmo Õun.
Mehed ronisid torusse ja püüdsid  pootshaagi abil troppi eemaldada. See küll osaliselt õnnestus  – veidi vett hakkaski tulema, kuid ehitis jäi endiselt torru. Et truubi läbimõõt oli vaid 80 sentimeetrit, ei saanud tuukrid kasutada hapnikuballoone ja meeste sisenemine torusse muutus juba liiga ohtlikuks.
Appi kutsuti Tabivere tuletõrjeauto ning ummistust hakati eemaldama surveveega, kuid see viis minema vaid veidi pori ja muda. Lisaks pootshaakidele võeti kasutusse ka nööri otsa seotud redel ja tuukri kaheksakilosed tinavööd. Pärast poolteist tundi kestnud kõva tööd sai truup lahti ja vesi  järve poole vabalt jooksma.
?Paistab, et kopraonud olid senini, vaid truubi ette ehitatud tammi pidevast lõhkumisest õppust võtnud ja rajasid kaitsekindluse nüüd truubi keskele. Ja nõnda tugeva, et et meil oli kõva tegu selle lõhkumisega. No muidugi, selle kõrval, et Viljandi tuukritel tuli seakombinaadi virtsa sisse sukelduda, oli meie töö märksa kergem,? mainis tuuker Tanel Setrmat.
Tänavuse ulukiloenduse andmetel elab Eestis 17 000 kobrast, neist 1400 Jõgevamaal.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus