Turismipiirkondadesse paigaldatakse elektroonilised infokioskid

Sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus plaanib turistide poolt enam külastatavatesse paikadesse paigaldada elektroonilised infokioskid nii vaatamisväärsuste kui ka mitmesuguste teenuste tutvustamiseks.

SA Jõgevamaa Arendus-ja Ettevõtluskeskus juhataja Katrin Rajamäe sõnul on plaanis paigaldada kuus puutetundliku ekraaniga infokioskit, mis on mõeldud elektroonse turismiinfo edastamiseks. “Kohtades, kus puudub mehitatud turismiinfo jagamise võimalus, aitavad sellised kioskid leida külastajal teavet huvipakkuvate vaatamisväärsuste või sobivate teenuste kohta. Infokioskite jaoks sobivate paikadena oleme mõelnud Põltsamaa, Jõgeva ja Mustvee linna, Palamuse alevikku, Elistvere loomaparki ja Kääpal asuvat Kalevipoja Koda.

Kioskite täpsed asukohad kooskõlastatakse omavalitsustega,” rääkis  Rajamäe, kelle sõnul  hakkab arenduskeskus koostama projekti raha taotlemiseks turismiinfo jaotuskanalite toetamise programmist, kust on võimalik saada ka toetust infokioskite muretsemiseks ja paigaldamiseks.  

iii

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus