Turismikonkursil tunnustati uisumaratoni ja Saare valda

Konkursil “Ehe Lõuna-Eesti? on kaks alakonkurssi: “Parim turismiobjekt/projekt?  ja “Parim turismi toetaja”. Tänavuseks parimaks turismiobjektiks/projektiks kuulutati X rahvusvaheline tervisespordi olümpiaad, mis toimus 2.-15. juulini Otepääl ja millest võttis osa 3000 inimest 36 riigist. Lisaks sellele valiti 15 nominendi hulgast välja neli edukat turismiobjekti/projekti, milleks said Kalevipoja Uisumaraton, Vanaõue Puhkekeskus, Otepää Golf ja MTÜ R.A.A.A.M. teatrietendused Suurel Munamäel. Parimaks turismi toetajaks aastal 2007 kuulutati kümne nominendi hulgast Saare vald.

Kalevipoja uisumaratonile polnud see ei esimene ega ka viimane tunnustus. Möödunud aastal pälvis Jõgeva maavanem Aivar Kokk Kalevipoja Uisumaratoni mõtte teokstegemise eest Maalehe tunnustuse ?Aasta tera 2006?. Üleeilses pressiteates andis aga Eestimaa Spordiliit Jõud teada, et on valinud Kalevipoja II Uisumaratoni kui Eesti ainsa uisumaratoni lõppeva aasta parimaks piirkondlikuks spordisündmuseks.

Eelduseks meeskonnatöö

?Olen tänulik kogu 280-liikmelisele Kalevipoja Uisumaratoni meeskonnale ja eriti kõigi Kalevipoja-ürituste projektijuhile, maavanema nõunikule kultuuri alal Tiina Loorannale, sest ilma nendeta ei saaks maraton kuidagi toimida,? ütles maavanem Aivar Kokk. ?Uisumaraton ongi tõestuseks sellele, et mõnus meeskonnatöö annab hea tulemuse. Saare vald annab aga nii Jõgevamaa kui ka teiste piirkondade omavalitsustele head eeskuju, kuidas oma kodukanti turismi kaudu laiemalt tutvustada. Jõgevamaa omavalitsuste vahel on ses mõttes juba hea edasiviiv konkurentski tekkinud. Eks sellele ole aidanud kaasa ka maakonna Hea Turismitegija valimine, mida oleme viimastel aastatel praktiseerinud.?

Saare vallavanema Jüri Morozovi sõnul on turism selles omavalitsuses juba kümme aastat olnud eelisarendatav valdkond.

?Meie loodus- ja inimressursse ning kasutada olevaid vahendeid arvestades on mõtet panustada just turismile, sest suurt tööstust meie kandis pole,? ütles Jüri Morozov. ?Vallavalitsus on loonud turismi ja kultuurielu edendamiseks Sihtasutuse Kalevipoja Koda ning sama asja ajavad ka mitu mittetulundusühingut, nagu Saare Mõisa Arendajate Selts, Kääpa Ühistegevuse Selts, Saare Valla Kultuuri- ja Spordiselts jt. Nii et vallavalitsus on püüdnud kaasa aidata nii turismi arendavate struktuuride loomisele kui ka nende toimimisele. Ka riik toetab rahaliselt turismiga seotud ettevõtmisi Eesti eri piirkondades.?

Veesuusakeskus tulemas

Uut hoogu annab Saare valla turismiettevõtmistele möödunud aastal euroraha toel valminud Voore ökopaisjärv. Kui Euroopa Liidu tõukefondidest toetus saadakse, valmib tuleva aasta suvel paisjärvele veesuusakeskus.

?Meiepoolsed ettevalmistused projekti käivitamiseks on tehtud,? ütles Jüri Morozov.

Kümme aastat tagasi käivitatud Lõuna-Eesti turismikonkursil on Jõgevamaalt varasematel aastatel parimaks turismiobjektiks tunnistatud Elistvere loomapark (1999) ning edukateks turismiobjektideks/projektideks Põltsamaa suvesümfoonia (1999), motomatkajate kokkutulek Jõgevatreff (2002), Päev Laiuse ordulinnuses (2003), Voore külalistemaja (2004) ja Kratiküla (2005). Konkursi üldeesmärgiks on tõsta Lõuna-Eesti kui turismipiirkonna mainet ja konkurentsivõimet. Alates käesolevast aastast pööratakse hindamisel enam tähelepanu nominentide panusele Lõuna-Eesti turismiregioonile iseloomuliku elulaadi väärtustamisel ja propageerimisel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus