Turismiinfot saab endiselt ka Palamuselt

Ehkki Jõgeva maakonna turismiinfokeskus tegutseb juba mõnda aega mitte Palamusel, nagu senini, vaid Jõgeval maavalitsuse hoones, saavad huvilised turismihooajal ehk maist septembrini teavet Jõgeva maakonna vaatamisväärsuste ja ürituste kohta siiski ka Palamuselt: sealne turismiinfopunkt asub Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis ja teenindab infootsijaid iga päev kella 10-18.

Turismiinfopunkt avati muuseumis juba mai alguses.

„Erinevalt maakonna turismiinfokeskusest meil trükiste ja meenete müüki ei toimu, vaid jagame ainult tasuta infomaterjale,“ ütles infopunkti konsultant Kristi Koppel. „Trükiseid saame maakonna turismiinfokeskuselt, ent toon neid ka ise kaasa, kui kusagil käin ja teiste turismiasutustega suhtlen.“

Võrumaa Kutsehariduskeskuse turismi ja toitlustamise erialal lõpetanud ja vahepeal paar aastat Iirimaal tööl olnud Kristi Koppel sattus Palamuse kanti peresidemete tõttu ning on väga rõõmus, et saab siin erialast tööd teha — vähemasti suvel.

Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi direktori Arne Tegelmanni sõnul käivitas muuseum turismiinfopunkti sellepärast, et vajadus selle järele on ilmne.

„Kui Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus otsustas neile alluvad turismiinfokeskused kohalikele partneritele üle anda ning kui meie maakonna turismiinfokeskuse uueks haldajaks saanud Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus otsustas turismiteavet jagava asutuse Jõgevale kolida, esitasime EASile märgukirja palvega toetada suveperioodil tegutseva turismiinfopunkti käivitamist Palamusel,“ ütles Arne Tegelmann. „Õnneks leidiski EAS võimaluse finantseerida Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse alluvuses tegutseva Palamuse turismiinfopunkti tegutsemist lähema kahe aasta jooksul.“

EASi eraldatavatest vahenditest makstakse infopunkti põhitöötaja palk ning tasutakse telefoni- ja internetikulud, muuseum omalt poolt palkas inimese, kes põhitöötajale puhkepäevi annab, ning pakub infopunktile ulualust. Õigupoolest alustaski Palamuse turismiinfopunkt ju omal ajal tegutsemist sellessamas muuseumis asuvas toakeses, kus jagatakse teavet praegugi. Alles hiljem koliti rahvamaja vastas asuvasse kirikumõisa aita. Sealt ei maksa turismiinfot paraku nüüd enam otsima minna, küll aga tasub seda kuni 30. septembrini küsima minna muuseumi.

Kui EASi kaheaastane toetus Palamuse turismiinfopunkti projektile lõpeb, loodab muuseum vajaliku ettevõtmise toetamise asjus kaubale saada vallavalitsusega.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus