Tuntuimaks põltsamaalaseks valiti kirikuõpetaja Herbert Kuurme

Põltsamaa muuseumis kuulutati laupäeva hilisõhtul muuseumiöö raames korraldatud rahvaküsitluse tulemuse põhjal kõigi aegade tuntuimaks põltsamaalaseks kirikuõpetaja Herbert Kuurme.

Läbi aegade tuntuimaks põltsamaalaseks valitud Herbert Kuurme oli ajavahemikul 1939-1993 Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja ning 1977-1993 ka Viljandi praostkonna praost. Emeriitpastorina viis ta jumalateenistusi läbi ka kõrges vanaduses. Kuurme organiseeris teise maailmasõja järgsetel aastatel Põltsamaa kiriku taastamist ning tegeles paikkonna kultuuriloo uurimisega, mida tutvustas oma paljudes kirjutistes ja memuaarides.

Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänava sõnul arvati tuntud isikute esikolmikusse ka helilooja ja literaat Karl August Hermann (1851-1909) ning pedagoog Kalju Teras (1922-1990), kes töötas aastatel 1951-1990 Põltsamaa keskkooli direktorina. “Silmapaistvamateks põltsamaalasteks pakutud ka tippuisutajat Saskia Alusalu ning telesaates “Eesti otsib superstaari” esinenud Fredi Pärsi, mis näitab, et küsitlusele vastasid ka noored,” ütles  Tänav.

“Tuntuimateks inimesteks nimetati küsitluses ka omavalitsusjuhte ja ettevõtjaid, näiteks Põltsamaa linnapead Jaan Aiaotsa ning Põltsamaa Ettevõtjate Liidu presidenti Andres Vääna,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus