Tuntud tegijad, uued tulijad ja üksiküritaja Tabivere rahvamaja peol

Möödunud nädalalõpul peeti Tabivere rahvamajas  isetegevuslaste suurt ühispidu, kus tehti kokkuvõtteid eelmisest aastast ja tunnustati kõige tublimaid.

Kena komme, et valla mõlema rahvamaja taidlejad uue aasta hakul lustlikul tänuõhtul kokku saavad, on juba traditsiooniks saanud, nagu seegi, et kultuurisündmust veavad mõlema rahvamaja juhatajad – Tiia Pärtelpoeg Maarja-Magdaleenast ja Triinu Täpsi Tabiverest.

Kollektiivide etteastete ning tänukirjade ja meenete jagamise vahel tantsutas rahvast ansambel Vanker.

Kaks uut tulijat ja vapper üksiküritaja

Kultuurihuviliste meeldivaks üllatuseks oli isetegevusringide arv  aasta jooksul veelgi suurenenud.

Tabiveres on uueks tulijaks seltskonnatantsu õppijate algajaterühm ja Maarja rahvamajas naisansambel.

“Lauljaid on ansamblis kokku kaheksa ja juhendajaks  Kadri Savva.  Tema juhendab meie majas juba mitu aastat mudilaste lauluringi. Kui Kadrile ettepaneku tegin, et ta võiks ka naisansambliga tegelda, siis ta oli meelsasti nõus uut kogemust saama, sest on seni vaid lapsi õpetanud,” rääkis Maarja rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg. Ta nentis, et antud juhulgi peab paika tõdemus, et uus on unustatud vana, sest  naisansambel on neil aastate eest väga pikka aega  tegutsenud ja neid on omal ajal olnud koguni kaks – noortele ja eakamatele.

“Mul on hea meel, et see ring on nüüd n-ö ellu äratatud. Tänaseks oleme koos käinud veidi üle kahe kuu ja ootame ka uusi lauljaid. Proove teeme teisipäeviti,” tutvustas Tiia uustulnukaid.

Esimest korda publiku ette tulla pole kahtlemata kerge kollektiivilgi, mis siis veel rääkida üksiküritajast. Selle põneva väljakutse võttis iseendalt vastu Maarja-Magdaleena mees Ülo Laurend, kellest sai mõne aja eest baritonimängija Torma valla ja Kaitseliidu Jõgeva maleva ühises puhkpilliorkestris. Ta oli oma pilli isetegijate peole kaasa võtnud ja tõestas, et mõningatele kergetele viperustele vaatamata võib ka üks mees lahinguväljal vapper sõdur olla.

Aasta tegijate valimine on trendikas

Mis oleks üks tegevusaastat kokku võttev pidu ilma aasta  tegijate väljakuulutamiseta! Seega valisid kollektiivid ka tänavu endi seast aktiivseima, sõbralikuma või muidu heas mõttes enam silma hakanud kaaslase ehk aasta isetegevuslase. Valla kahe rahvamaja juhid tunnustasid omalt poolt mitmeid ringijuhte, aasta isetegevuskollektiiv valiti aga koos otse peol ja salajasel hääletusel.

Ühe ringi väljavalimine ei tähenda loomulikult seda, et isetegijad teisi kollektiive imetleda ega tunnustada ei mõista. Näiteks sünnitab Maarja rahvamaja seeniortantsijate imehea rüht ja kõrgtasemel etteaste alati positiivset kadedust nende eakaaslastes, kes kah samamoodi kepsutada tahaksid, noortele hip-hopitajatele ja koolilaste näiteringi esinemisele elatakse aga heldinult kaasa: uus vahetus on peale kasvamas!

Isetegevuskollektiive on Tabivere vallas praeguse seisuga kokku 15 ja Triinu Täpsi kinnitusel on oodata veel lisa, sest  Tabiverre oleks hädasti vaja võimlemisrühma keskealistele. Ja tingimata tahab ta majja tagasi saada rahvatantsijad.

Aasta kollektiiv Maarja-Magdaleena meesansambel

Aasta kollektiivijuht Liidi Vaino (Tabivere kapell)

Aasta kultuuritegija Liia Koorts (Maarja-Magdaleena segakoor ja meesansambel)

Aasta  uustulnukad  Maarja naisansambel ja Tabivere seltskonnatantsu algajate rühm

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus