Tunnustuste aeg

Nagu igal aastal jagatakse tänavugi aasta esimestel kuudel suuri tunnustusi ja preemiaid. Viimastel päevadel on n-ö medalitesadu tabanud ka meie maakonna inimesi. Alles eelmises lehes kirjutasime vabariigi presidendi poolt tunnustatud Tiina Tegelmannist.
Kolmapäev ja neljapäev tõi maakonda uusi laureaate. Eesti Kultuurkapital tunnustas rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiaga III Eesti naiste tantsupeo „Perelugu” pealavastajat Ave Anslani. Juba kolmandat korda toimunud suursündmuse sära on viimaste aastate jooksul kujunenud Jõgeva linnale suurepäraseks kaubamärgiks ja seda eelkõige tänu inimestele, kes on selle erilise ürituse õnnestumisse aastate jooksul panustanud.
Eile pälvis aga riikliku elutööpreemia spordivaldkonnas kauaaegne Adavere uisutreener Väino Treiman. Tema tööst ja hoolest, mida ta Adavere uisuraja hoidmisel ja noorte sportlaste kasvatamisel on nelikümmend aastat teinud, võiks juba raamatu kirjutada. Treimani pühendumus ja eneseusk on püsinud kõik need aastad raugematud ning viinud ta täna sinna, mida paljud ka kõige optimistlikumas prognoosis ei uskunud.
Eesti kiiruisutamine on tagasi ja meil on Adaverest sirgunud kaks maailma tippu – Saskia Alusalu ja Marten Liiv. See on kui muinasjutt, mida ühes väikeses maakohas on suure tööga saavutatud.
Järelikult on kõik elus võimalik ja saavutatav, kui selle nimel tööd tehakse ja sellesse töösse usutakse. Just nii, nagu Väino Treiman on seda nelja aastakümne jooksul teinud.

blog comments powered by Disqus