Tunnustati maakonnakeskuse nägusamate jõulukaunistuste autoreid

Pühapäeval Jõgeva kultuurikeskuses peetud traditsioonilise uusaastakontserdi sissejuhatuseks tunnustati maakonnakeskuse pilkupüüdvamate jõulukaunistuste autoreid ja ideede teostajaid nii eramajadel kui ka asutuste ja ettevõtete hoonetel.

Ettevõtjast majaperemees Kaido Lehtla tunnistas, et teda ajendab  jõuludeks kodu ja selle ümbrust kaunistama ennekõike soov endale ja perele hingekosutust ja silmarõõmu pakkuda.

Kaunistuseks süda ja sokupoisid

“Kaunistusteks on meil ka elektriküünaldest kokku monteeritud süda ja sokupoisid, mis vihjavad peatsele kitseaasta algusele,” lisas ta.

“Tänavu on meil jõulukaunistused suuremal territooriumil kui varem, sest pereisa Olavi kaunistas elektriküünaldega kogu maja ja aia ümbruse,” ütles Kalda tänava eramu perenaine Salme Annuk.

“Meie territooriumi kaunistavad elektriküünaldest särav põhjapõder koos saaniga, lumememm ja väikese õuemaja katusel  lasteaia nimi “Rohutirts”. Nende kaunistuste autor on meistrimees Lembit Kadakmaa. Hoone aknaid kaunistasid nii õpetajad kui lapsed,” rääkis lasteaia majandusjuhataja Rein Kaste. 

“Õuekaunistused avaldavad lastele muljet pimedatel hommikutundidel, mil nad lasteaeda saabuvad. Meelde jäi, kui tulime lastega jalutamast ja nad märkasid, et osa aknaid on juba ilusate piltidega kaunistatud. Lastele meeldisid need pildid väga.  Siis läksime oma rühmaruumi ja kaunistasime ära ka sealsed aknad,” lisas  lasteaiaõpetaja Ene Kund.

Talveilmaga paistavad rohkem silma

“Jõulukaunistusi hinnatakse eesmärgiga ergutada  linnakodanikke advendiks ja jõulupühadeks oma kodusid ja töökohti kenamaks muutma. Hindamisel võeti arvesse kujunduse kompositsioonilist terviklikkust, originaalset lahendust, teemade vastavust, kokkusobivust lähiümbruse ja linnapildiga. Kaunimate ja huvitavamate kaunistuste autoreid tunnustati aukirjadega ja meenetega, mis sobivad samuti kaunistamiseks,” ütles neljaliikmelise hindamiskomisjoni esimees, abilinnapea Ants Prii.

“Päevaks, mil jõulukaunistusi vaatamas käisime, oli lumi maha sadanud ja ehtsas talvemelus paistsid kaunistused ka paremini silma. Nii võis märgata lilla ja valgega kujundatud kombinatsiooni, kuusekujulisi kaunistusi akendel, jõuluehtes väikest kuuske õues. Jõulupühadeks ja aastavahetuseks sai linn jõulukaunistuste poolest veelgi rikkamaks,” lisas žüriisse kuulunud Jõgeva kunstikooli direktor Kaia Lukats. Jõulukaunistusi hindasid ka linnavalitsuse arhitekt Anne Örd ja  haljastusspetsialist Taivo Paeveer.

“Linnavalitsus on püüdnud ka ise igati pingutada ja oma fantaasiat rakendada, et omavalitsuse haldusalas olevad hooned ja nende ümbrus oleksid jõulude ja aastavahetuse ajal säravad ja pilkupüüdvad,” lausus abilinnapea Prii.

JAAN LUKAS   

i

Jõulukaunistuste eest tunnustati

Eramajad

*Staadioni 6 – perekond Kivik (terviklik lahendus, lilla ja valge värvikombinatsioon ning mitmes tasandis kaunistused)

*Tartu mnt 3a – perekond Pärtelpoeg/Lehtla (kogu maja ja aed kaunistatud)

*Põllu 24 – perekond Lindpere (minimalistlik lahendus – kaunistused ainult akendel, aga sobis majaga väga hästi kokku)

*B. Alveri 15 – perekond Laks (tähelepanu pälvis kuusk)

*Kalda 4 – perekond Annuk (kogu maja ja aed kaunistatud)

*Tamme 9 – perekond Metsmees (kogu maja ja aed kaunistatud)

Asutused ja ettevõtted

*Suur 13 – OÜ Merineitsi (üks väljapaistvamaid jõulukaunistusega maju kesklinnas)

*Rohu 8 – lasteaed “Rohutirts” (isemoodi ja silmapaistev teostus)

*Jaama 2 – maanteeamet (vana majale on leitud ilusad ja sobilikud kaunistused)

*Kultuurikeskus

blog comments powered by Disqus