Tunnustatakse vabatahtlikke

Aive Soolepa kandidatuuri esitaski tunnustamiseks Naiskodukaitse Jõgeva ringkond. Organisatsioonikaaslaste arvates väärib Aive Soolepp tunnustust aktiivse ja eeskujuliku 15-aastase teenistuse eest, mille jooksul ta on olnud kõigile eeskujuks oma positiivsuse ja missioonitundliku käitumisega. Lähemalt sai Aive Soolepa tegemistest lugeda 24. novembri Vooremaast.

 Viiekümne homme tunnustatava Eesti aasta vabatahtliku nimed avalikustati 5. detsembril ehk rahvusvahelisel vabatahtlike päeval. Aasta vabatahtlike seas on külaliikumise, skaudiliikumise, naisseltside, eakate ühenduste, laste- ja kasuperedega tegelevate organisatsioonide eestvedajaid, samuti vabatahtlikke tugiisikuid, kodu-uurijaid, rahvakultuuri edendajaid ja Kaitseliidu noortejuhte. Tunnustatavatest noorim on 18-aastane ja vanim 82-aastane.

            Vabatahtlike tunnustamiseks esitatud 100 ettepaneku seast valis aasta vabatahtlikud komisjon, mis koosnes vabaühenduste, avaliku sektori, meedia ja ettevõtete esindajatest. Tunnustatavad saavad aasta vabatahtliku rinnamärgi ja aukirja. Tunnustamisürituse patroon on Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves. Vabatahtlike tunnustamisüritust korraldab Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus koostöös Avatud Eesti Fondi Balti-Ameerika Partnerlusprogrammiga ning seda toetavad Siseministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Eesti vabatahtlike tunnustamisürituse traditsioonile pandi alus 2005. aastal ja sellega soovitakse kutsuda üles inimesi rakendama oma teadmisi ja oskusi vabatahtlikus tegevuses.

Aasta vabatahtlike nimekirja leiab kodulehelt www.vabatahtlikud.ee.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus