Tund aega ootamist pimedas ja külmas?


Teada on, et hõreasustusega piirkondades võetakse muudkui bussiliine vähemaks. Aga ka olemasolevate kasutamine on probleemne. Toon meie kandist näite. Kui elada Mustvee ja Kallaste vahel, siis vahel tahaks neid linnu ka külastada. Kui on vaja Mustveesse arsti juurde, poodi või mujale vajalikku kohta minna, peab sinna sõitma hommikuse Tallinna bussiga, mis jõuab kohale kell seitse ja tagasi saab kell 13. Linnas on täiesti korralik bussijaam, ainus viga, et see avatakse kell 8. Niisiis tuleb tund aega veeta lihtsalt õues, sest ühtegi asutust ka enne kaheksat ei avata! Mõned bussidki väljuvad enne kaheksat, nende reisijatel oleks ka hea oodata kuskil sees. No bussijaam ongi ju ootamiseks mõeldud?

Kallastel pole aga üldse bussijaama selles mõttes, et oleks kinnine ruum, seinad ümber. Endisel bussijaamal on uksed suletud. Samas sõidavad mitmed bussid ainult Kallasteni, edasi peaks jällegi kuskil järgmist ootama.

Kas ei saaks midagi ette võtta? Muidugi on palju tahta veel bussijaamade toimimist, kui suletakse koole, pangaautomaate jne?
i

EHA NÕMM

On vaja inimlikku suhtumist

Bussijaamade lahtiolekuajad on omavalitsuste korraldada. Ma ei tea kaupluse töögraafikut, aga usun, et vast annaks midagi muuta. Jagan arvamust, et selliste miinustega väljas kaua ei oota. Isegi poole vähemate miinuskraadide ja tugeva tuulega on väga külm. Rääkima peaks Mustvee linnavalitsusega, nende asi oleks suhelda poega ja kokku leppida. Keeruline ongi määratleda, millistes oludes seda lubada, sest aastaringselt pikalt ust lahti hoides, tegelikult valvates, läheb see midagi maksma ja omavalitsustel on praegu raha väga vähe.

Veidike inimlikkust ja vast saaks reisija ka tähelepanu.

HELDUR LÄÄNE, Jõgevamaa Ühistranspordikeskuse juhataja

blog comments powered by Disqus