Tuleval laupäeval peetakse Kasepääl rulluisumaratoni

17. augustil Kasepää vallas peetaval VIII Kalevipoja Rulluisumaratonil saab kaasa elada nii Eesti kui ka välisriikide sportlaste võistlemisele erinevatel distantsidel, millest pikim on 42 kilomeetrit.

Spordiüritust korraldava MTÜ Rulliklubi juhataja Jaanus Ritsoni sõnul on Kalevipoja Rulluisumaratonile oodata vähemalt kolmesadat võistlejat. “Paljud panevad end kirja viimasel registreerumispäeval, milleks on järgmise nädala kolmapäev. Võistlema on tulemas Eesti rulluisutajate paremik ja ka mitmeid sportlasi välisriikidest. Kindlasti lisab spordisündmusele atraktiivsust rahvusvahelise kuulsusega Venetsueela sportlase Alfredo Leon Moreno osalemine.”

Eraldi distantsidel sõidavad lapsed ja ratastooliinimesed. Jaanus Ritson märkis, et Kalevipoja Rulluisumaraton on traditsiooniks kujunenud üle-eestiline spordisündmus, mis kuulub ka sarja EMT Rullituur. “Maratoni kordaminekule on palju kaasa aidanud koostöö Jõgeva maavalitsusega, Jõgevamaa spordiliiduga Kalju, Kasepää vallavalitsusega, Mustvee linnavalitsusega ning teiste partneritega,” ütles ta.

“Eesti Rulluisuliit on Kalevipoja Rulluisumaratoni läbiviimisse järjest tugevamini panustama hakanud, mis aitab võistlust  veelgi prestiižsemaks muuta,” tõdesid maavanem Viktor Svjatõšev ja spordiliidu Kalju juhataja Uno Valdmets.

“Rulluisumaratoni stardi- ja finišipaik on nagu alati Kasepää jäätmejaama juures. Raja olukorda võib hinnata rahuldavaks. Viimase lihvi andmiseks teeme korrastustöid ka võistluspäeva hommikul,” lausus Kasepää vallavanem Jüri Vooder.

Täpsemat infot Kalevipoja Rulluisumaratonist saab veebilehelt www.rulliklubi.ee.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus