Tuletõrjespordi meistrivõistlustel oli üldarvestuses parim Pärnumaa

Võisteldi neljal alal ning neljas vanuseklassis. Mõõtu võeti konksredeliga õppetorni ronimises, 100 m takistusriba läbimises, tuletõrjeteatejooksus 4×100 m ja hargnemises autopumbast.

Lisaks täiskasvanutele osalesid võistlusel noored kolmes vanuserühmas: 17-18aastased (A-grupp), 15-16aastased (B-grupp) ning 14aastased ja nooremad (C-grupp).

Võistluste üheks eesmärgiks oli Päästeameti päästetööde osakonna peaspetsialisti Leonid Fjodorovi sõnul tuletõrjesportlaste ettevalmistamine Baltimaade meistrivõistlusteks, mis toimuvad kahe nädala pärast ja kus osalevad noored A- ja B-grupist ning Eesti meestekoondis.

Lisaks jõukatsumisele Läti ja Leedu sportlastega ootavad sellel aastal ees veel Euroopa meistrivõistlused. ?Äsja toimunud võistlusel oli justkui ettevalmistav roll. Sportlased said ennast enne suuremat katsumust proovile panna,? rääkis Fjodorov.

Pikk traditsioon

Meistrivõistlusi tuletõrjespordis on läbi viidud juba umbkaudu 50 aastat, kusjuures vahele pole jäänud ükski aasta. Kindlat toimumise kohta seni paika pandud pole –  võistlused rändavad mööda Eestit ringi. Eelmisel aastal toimus jõukatsumine Lääne-Virumaal.

Osalejate arvuga võib Fjodorovi sõnul rahule jääda ? oma oskusi oli proovile panema tulnud umbkaudu 200 sportlast üle Eesti.

?Iga aastaga jääb võistlejaid küll vähemaks, kuid praegu veel kurta ei saa. Huvi on olemas,? ütles ta.

Järvamaa koondise liikme Elari Mäekivi sõnul tegeleb ta tuletõrjespordiga, kuna tegemist on ääretult huvitava ja mitmekesise alaga. ?Ma ei viitsinud enam maadlustrennis käia ja sõbra soovitusel vahetasin ala. Nüüd tegelen tuletõrjespordiga juba kaks kuud ja olen väga rahul,? märkis Mäekivi. Üleliia kurnav ei ole 15aastase sportlase sõnul isegi 3-4 korda nädalas toimuv trenn.

Päästeameti peadirektori Kalev Timbergi sõnul on tuletõrjespordil oluline roll ka tuletõrjuja ameti propageerimisel. ?Tegemist on rakendus-erialaga, kus inimesed õpivad neid võtteid, mis tulekahju kustutamisel võivad vajalikuks osutuda,? ütles Timberg.

?Me tahame ju, et päästeametisse tuleksid mehed, kellel on kutsumus, aga kutsumust saab endas arendada nähes, kuidas need asjad tuletõrjes ikkagi käivad,? lisas ta.

12-aastane Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilane Riko Osila, kes on tuletõrjespordiga tegelenud juba pea aasta, ei välista, et temast kunagi tuletõrjuja saab. ?Ei tea veel täpselt, selle peale peab mõtlema,? lausus ta. 

Võistluste parimad:

Individuaalalad
Mehed
100 m – J. Remmel, Pärnumaa
konksredelil ronimine – A. Oviir, Pärnumaa
Noored
a-grupp
100 m – M. Meerja, Jõgevamaa
konksredelil ronimine – A. Dubinin, Jõgevamaa
b-grupp
100 m – O. Nõmm, Jõgevamaa
konksredelil ronimine – O. Nõmm, Jõgevamaa
c-grupp
100 m – S. Nurgamaa, Lääne-Virumaa
konksredelil ronimine – S. Nurgamaa, Lääne-Virumaa

Võistkondlikud alad
4X100 mehed
Järvamaa – M. Tammepõld, S. Voore, I. Koppel, M. Torn
4X100 noored
Võrumaa – R. Reiska, A. Vilt, R. Lai, R. Tragel

Hargnemine mootorpumbast
mehed ? Pärnumaa – J. Remmel, T. Vahenurm, A. Oviir, A. Lillemägi, P. Koit, T. Laks, K. Oviir
noored ? Pärnumaa – L. Laks, M. Koit, E. Rohtoja, R. Kärner, R. Remmel, T. Koit

Hargnemine põhi- või kustutusautost
Jõgevamaa – E. Vannus, R. Poll, T. Vadi, T. Kütt, R. Feiman, E. Laanesoo

Liis Rohtmets

blog comments powered by Disqus