Tulemas on Tabivere valla kolmas laulupäev

Pühapäeval, 1. juulil koguneb Maarja-Magdaleena puhkeala lava koorilauljaid täis: peetakse Tabivere valla kolmandat laulupäeva. 

Traditsioon sai alguse 2008. aasta suvel ja sestpeale on muusikasündmust üle aasta korraldatud.

Tegelikult peeti Maarja-Magdaleenas   oma kandi laulupidusid väga ammu ja segakoorgi tuli siin esimest korda kokku juba ülemöödunud sajandil.

Maarja rahvamaja juhataja ja Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi juhatuse esimees  Tiia Pärtelpoeg, kes nii kohaliku laulu- ja mänguseltsi kui koori ajalugu on uurinud, luges 1930. aasta Postimehest teadet, et Maarja-Magdaleenas peeti selle aasta augustis laulupidu, millega tähistati laulu- ja mänguseltsi 40. ja koori 60. sünnipäeva.

“Seega on meie segakoor, mida me loeme Maarja-Magdaleena laulukoori järglaseks, 142 aastane, et aga selle tegevus vahepeal soiku jäi, peame kahte arvestust. Praegune koosseis tuli kokku 1993. aastal, seega tähistame järgmisel aastal nii 143. kui 20. sünnipäeva,” rääkis Tiia, lisades ka, et Maarja-Magdaleena Maarahva Selts  peab ennast 1890. aastal sündinud Maarja-Magdaleena Laulu- ja Mänguseltsi järglaseks. Et maarahvaselts moodustati aastal 2000, on selle vanus järelikult nii 122 kui 12 aastat ja et ka segakoor praegu seltsi juurde kuulub, on laulupäevgi seltsi ettevõtmine, mida toetab Tabivere vallavalitsus ja Kohaliku Omaalgatuse Programm. 

Kooripidu üle suve

“Selle paiga ärksa seltsielu ajalooga tutvumine sünnitas idee, et nii vanad traditsioonid tuleks taastada. Esimese laulupäeva, kuhu ka lähemaid ja kaugemaid naaberkoore kutsusime, korraldasime koos oma segakoori dirigendi Liia Koortsiga siin meie laululaval. Ja otsustasime, et hakkame neid pidama üle suve,” rääkis Maarja rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoeg. 

Järgmine laulupäev sai teoks 2010. aastal Koogi külaplatsil, tänavune tuleb, nagu öeldud, taas Maarja-Magdaleenas, kus laululavast ja seda ümbritsevast pargist vahepeal renoveeritud puhkeala on saanud.

Lõõtspill ja tants, meestelaul ja muusikal

Lisaks koorilaulule on laulupäeval alati ka muud kultuurilist meelelahutust pakutud.

Seekord on programm eriti mitmekesine. Nii võõrustajad kui külaliskoorid Koerust, Tormast ja Äksist astuvad üles ühekaupa ja ühendkoorina, vahele mängib lõõtsapalu Tartu Elleri-kooli õpilane Rauno Koorts, laulab Maarja-Magdaleena koori meesansambel ja esinevad Maarja rahvamaja line-tantsijad.

Koor kannab taas ette ka möödunud aasta detsembris Tabivere valla 20. sünnipäeval  esietendunud teemakohase muusikali, mille stsenaariumi kirjutas Jaanus Järs ja tantsud seadis Ave Lääne.

Lavastus on asjaosaliste kinnitusel kollektiivne töö. Olgu veel mainitud sedagi, et nii näitlejad kui tantsijad on  sealtsamast koorist, mis kinnitab taas tõika, et kes oskab, suudab ja — mis kõige olulisem — tahab tegelda ühe asjaga, saab suurepäraselt hakkama ka teise ja kolmandaga. 

Rongkäik ja soovilaternad

Laulupäev algab pühapäeval kell 16. 30 rongkäiguga,  mis Maarja rahvamaja juurest asula puhkealale suundub.

“Nii väga tahaksin, et oleks ilus ilm. Aga veel rohkem soovin, et jätkuks huvilisi nii rongkäiku jälgima kui kontserti kuulama,” tunnistas Tiia Pärtelpoeg ja avaldas õhukese saladuskatte all, et peo lõpus on seekord oodata ka vaatemängu õhus.

“Õhtul, kui kontsert läbi, läkitame taevasse soovilaternad. Need kujutavad endast imepisikesi küünlaga gondleid ja nendega saadame head soovid teele kõikidele oma sõpradele.”

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus