Tulemas on rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapp

Sel laupäeval kell 12.00 antakse Põltsamaa lähistel Piiroja rallirajal start seitsmendale rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapile, kus osaleb ligi kolmkümmend sõitjat, nende hulgas ka kohalikud ralliässad.

Eilse seisuga oli Piiroja rallikrossi etapile registreerinud 25 sõitjat, kuid korraldajad loodavad, et nimekiri täieneb. Siiski on juba selline osalejate arv piisav ning korraldajate sõnutsi tõotab tulla põnev päev nii sõitjatele kui ka pealtvaatajatele.

Kõige võimsamate masinate klassis ehk Divisjon-1 klassis osaleb kindlasti neli sõitjat, kelle hulgas ka Eesti meister Imre Saks.

Piiroja rallirada on kodurajaks Põltsamaa ralliklubile Yellow Racing Team, mille kasvandikud Sten Karuks ja Arvo Kask püüavad kohalike poiste au kaitsta ja võistlusel kõrgeid kohti saada. Rajal tuleb starti ka ERC 2000 klassi selle hooaja kindel liider Sten Oja. Oja naasis möödunud nädalavahetusel Lätis peetud Põhja-Euroopa ja Baltimaade meistrisarja etapilt võiduga ning kerge ei saa tema vastastel olema ka sel laupäeval Piirojal.

Enne sõitu on rada ka pisut muudetud, nimelt on uuendatud rajal rohkem kohti möödasõitudeks, mis annab sõitjatele rohkem võimalusi oma koha parandamiseks ja ka piisavalt põnevust pealtvaatajatele. Lisaks võistluse jälgimisele saavad pealtvaatajad kaasa elada ka murutraktorite võiduajamisele, vaadata sõjatehnikat ja lahinguimitatsiooni. Soovijad saavad muu hulgas ka kogeda, mis tunne on olla ralliautos kaardilugeja ametis. 

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus