Tulekul Vooremaa poolmaratoni virtuaaljooks

27. aprillil saab alguse tänavuse Vooremaa poolmaratoni virtuaaljooks. Võistlus koosneb viiest etapist, millest viimane peab olema läbitud 30. augustiks.


Virtuaaljooks on järjest populaarust koguv väga mugav jooksuformaat. Osaleja saab ise valida sobiva aja ja koha jooksmiseks. Samuti maastiku, rajakatte ja hästi ajastades isegi ilma. Virtuaaljooks on võimalik läbida kodustest radadest eemal viibides, kasvõi piiri taga. Korraldajad annavad ette vaid ajavahemiku ja distantsi pikkuse.
Virtuaaljooksul osalemise vältimatuks eelduseks on nutiseadme või spordikella olemasolu, mis GPSi abil fikseeriks läbitud teekonna. Ekraanitõmmis tuleb saata korraldajatele ning sellega on virtuaaljooks läbitud. Tingimus on, et etteantud distants läbitakse kella kinni panemata. Arvestusse läheb nii joostes kui ka kõndides raja läbimine.
27. aprillist kuni 3. maini toimuva esimese etapi pikkus on 6 km. Viimane etapp, mis peaks olema tehtud 30. augustiks, eeldab 16 km läbimist. Iga etapiga kasvava koormuse mõte ja eesmärk on valmistada virtuaaljooksu kaudu osalejaid ette Vooremaa poolmaratoniks.
Virtuaaljooksuna 16 km läbimine peaks andma piisava kindlustunde, et võistlusolukorras adrenaliinist lisajõudu ammutades on jõukohane ka 5 km pikema distantsi ehk poolmaratoni läbimine.
Virtuaaljooksude tulemused avaldatakse Vooremaa poolmaratoni kodulehel. Aegade paremusjärjestust on võimalik jälgida, kuid võitjate selgitamine pole virtuaaljooksu eesmärk.
Kõik osalejad saavad elektroonse diplomi. Vähemalt kolmel etapil osalenut autasustatakse medaliga. Vooremaa poolmaratoni toimumise päeval 20. septembril loositakse osalejate vahel välja auhinnad.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus