Tuleb superturniir

Sügis-talvise kabehooaja lõpetuseks toimus eelmise aasta 10. Mail superturniir brasiilia kabes. Seda mängitakse 64-ruudulisel laual 100-ruudulise kabe reeglite järgi. Üritus sai teoks tänu kabetajale Urmas Viskile ja Jõgeva linnapeale Viktor Svjatõsevile, kelle poolt olid auhinnad ning avamine ja autasustamine. Lõpusõnavõtus lubati kohtuda aastal 2004.

Möödunud aastal osales 14 kabetajat, neist 4 väljastpoolt maakonda.

Üks külaline oli Ardu Treinebuk Narvast, kes selle ala kirikabes on maailma MV kuld ja hõbe ning tuleb kuldmedalile ka sel aastal, rääkimata Eesti meistri tiitlitest ja edetabelikohtadest. Mängiti turniirisüsteemis, seega 13 partiid.

Teine tuntud külaline oli Uno Plakk Kuusalust, mitmekordne Eesti meister igas kabeliigis. Neile kuuluski möödunud aasta turniiri kaksikvõit. Järgmised kaks kohta kuulusid Jaan Peetsile Laiuselt ja Heldur Evertsoole Pajusist. Neile järgnesid mitmekordne meister G. Lavrentjev Narvast ja Tartumaa tippkabetaja A. Laidvee.

Nende võistlustega selgitati välja maakonna meister ja nii toimub see ka sel aastal.

Tänavune tippturniir toimub pühapäeval, 2. Mail algusega kell 10 spordihoones Virtus Aia tn 40. Osalevad eelmiseaastased väliskülalised, lisaks veel võistlejaid Narvast, Tallinnast ja Tartust. Loodetavasti loovad ka omad aktiivselt kaasa ? on ju mängus maakonna meistri tiitel.

Viljandi maakonna Holstre kabeselts korraldab 15. mail 28. korda mälestusturniiri kabefanaatiku Sulev Tukka mälestuseks.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus