Tuleb Jõgevamaa teemaliste suveniiride konkurss

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus kuulutab järgmise aasta algul välja ideekonkursi maakonna teemaliste suveniiride valmistamiseks. Konkursi täpsemad tingimused töötatakse koos omavalitsuste ja turismiettevõtjatega välja detsembris.

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Katrin Rajamäe sõnul oodatakse konkursile nii suveniire kui ka ideekavandeid koos tootmiskirjeldustega. “Hea oleks, kui ideekavandi väljatöötaja hakkaks ka ise suveniire tootma  või leiab ta koostööpartneri, kes seda teha võiks.”

Katrin Rajamäe märkis, et  kuna Jõgevamaa on väga eriilmeline ning maakonnas asub väga huvitavaid paiku, siis suveniiride ideele piiranguid ei seata. “Seega võib iga suveniir sümboliseerida mõnda paikkonda või Jõgevamaad läbivat teemat nagu näiteks Kalevipoeg.“

“Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus tellib turismiinfokeskusse kõigepealt müüki teatud koguse suveniire. Edaspidi sõltub tellitav kogus juba sellest, kui palju neid ostetakse. Kuna praegu on Jõgevamaa teemalisi suveniire müügil vaid mõned, siis ostetakse turismiinfokeskusest kõige rohkem Suva etnomustriga sokke, mis on praktilised ja ilusad,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus