Tuisk raskendas liiklusolusid

Osaühingu Põltsamaa Tervis juhatataja Juhan Sumendu ütles, et kolmapäeva hommikul Põltsamaale tööle sõites olid teeolud väga kehvad. “Kuigi oli näha, et lumekoristusmasinad olid hommikul teed puhastanud, kujunes teekond piisavalt raskeks. Aidust edasi olid teel suured tuisuvaalud. Sõita oli võimalik vaid kiirusega 60-70 kilomeetrit tunnis,» nentis ta.

Teehooldusega tegeleva firma Vooremaa Teed juhataja Aivar Aigro sõnul oli eilne ilm üks tuisusemaid tänavu talvel. Jõgevamaa teid oli koristamas paarkümmend lumesahka ja teehöövlit.

«Jõgeva linna tänavatel on aga lausa võimatu sõita. Millal ometi firma, kes peab teid korras hoidma, oma tööd korralikult tegema hakkab, « küsis põline roolikeeraja linnakodanik Kalju Andersalu.

Jõgeva linnas tegeleb tänavate hooldusega Tänavapuhastuse AS, mille Tartu osakonna juhataja Aivar Pärnmägi ütles Vooremaale, et lumekoristustöödega alustasid nad Jõgeval juba ööl vastu kolmapäeva. “Jõgeval on meil kolm lumekoristusmasinat, kui kohalik töödejuht Margus Lepp teatab, et vajatake abijõudu, saabub see tunni vältel. Meie töö mahud on kindlaks määratud ka vabariigi valitsuse määruste ja linnaga sõlmitud lepingutega. Näiteks on kindlaks määratud kui paks peab tänavatel olema lumekate, et lind koristama hakata,» tõdes Pärnmägi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus