Tudengid tulevad omavalmistatud vormelautodega Põltsamaale võistlema

6. – 9. augustini peetakse Põltsamaal rahvusvahelised tudengite omavalmistatud vormelautode võistlused Baltic Open 2014, võidu kihutatakse Kuningamäe kardirajal.

Sihtasutuse Põltsamaa Lossi Arendus juhataja Aare Järviku sõnul juhatab  spordisündmuse sisse kolmapäeva õhtul kell kuus algav isevalmistatud vormelautode paraad, mis suundub Põltsamaa ametikooli juurest kesklinna.

 Seejärel algab avatseremoonia Põltsamaa lossihoovis, kus igaüks saab võistkondade ja nende masinatega tutvuda. Neljapäeva hommikul peetakse Kuningamäe kardirajal kiirendusvõistlus, kus selgub, kes läbib kõige kiiremini 75 meetrit. Võistluse teises etapis arvestatakse ka reaktsiooni kiirust. Pärast lõunatundi jätkatakse mehhaanikute kardivõistluste poolfinaalsõitudega. Eraldistardist suurel slaalomil pannakse proovile vormelite kurvisuutlikkus ning pilootide nobedus. Reedesesse programmi mahub esimene sessioon, kus saab aimu sellest, kui kiired on väikesed vormelid kardirajal. Toimub ka mehhaanikute kardivõistluse finaal. Võistluste kulminatsiooniks kujuneb laupäeva hommikul kell kümme algav kestvussõit, mis  on isevalmistatud vormelautodele tõeliseks katsumuseks. Iga auto sõidab kakskümmend kaks minutit ning vahepeal vahetatakse juhti. Sündmusele paneb punkti õhtupoolikul kell neli algav autastustamistseremoonia,” rääkis Järvik.

 Ta lisas, et pealtvaatajatele on võidusõitudele kaasa elamine tasuta. 

Võistluste üks korraldajaid Karl Saks ütles, et Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli omavalmistatud vormelautode võistkond FS Team Tallinn võitis möödunud aastal peetud võistluse Baltic Open ja sai seetõttu au ja õiguse tänavune võistlus läbi viia.

Senini on võistluspaigaks olnud Tallinn, kuid arvasime, et kõik sündmused ei pea toimuma pealinnas. Tutvudes Põltsamaal Kuningamäe kardirajaga, veendusime, et sealsed tingimused sobivad võistluse korraldamiseks hästi. Autod, millega sõidetakse, on väikevormelid ning projekteeritud väiksema võistlusraja  jaoks ning seetõttu on Kuningamäe kardirada sobilik.Võistlejate majutuse ja hommikuse toitlustamise osas aitab meid Põltsamaa ametikool, võimalik on kasutada ka õppeasutuse uut praktikakorpust koos sealsete tööriistade ja masinatega

Karl Saksa sõnul asub võistlustulle ligi kakskümmend autot, millest enamik on sisepõlemismootoriga, kuid mõned ka elektrimootoriga, nende seas ka FS Team Tallinn esimene elektrivormel. Osalejad tulevad üheksast riigist, muu hulgas on esindatud kõik Põhjamaad. Baltic Open on rahvusvahelise autospordi tootearendusvõistluse Formula Student mitteametlik osaetapp. Formula Student tootearendusvõistlusel hinnatakse tudengite teadmisi ja oskusi vormelauto projekteerimisel, valmistamisel, tehniliste lahenduste kaitmisel ja vormelauto sooritusvõimet spetsiaalsel võistlusrajal. Tehnilise lahenduse hindamine on aga Baltic Open võistlusest välja jäetud, arvesse võetakse ainult dünaamiline osa, kus selgub, kes konkurentidest kiireim,” ütles Saks.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus