Triinu Jalg pälvis kultuuristipendiumi

Eesti Vabariigi sünnipäeval anti Palamuse kirikus pidulikult üle Märt Jallakase kultuuristipendium, mis seekord kuulub Palamuse noorele andekale kabetajale Triinu Jalale. Kuna laureaat oli ise Tallinnas võistlustel, võttis autasu vastu sportlase isa Hannes Jalg.


Märt Jallakase kultuuristipendiumile pani 2008. aastal aluse MTÜ Look. „Märt Jallakase näol oli Palamusel kultuurihuviline vallavanem, kes andis endast palju siinse kultuurielu arendamisse. Kahjuks lõppes ta elutee varakult ja siis otsustas MTÜ Look kutsuda ellu Jallakase nimelise stipendiumi,“ rääkis preemia üle andja Tiina Tegelmann MTÜ-st Look.

Kui seni on stipendiumiga pärjatud kultuuriedendajaid, siis seekord langes esmakordselt valik spordivaldkonda.

„Meile oli see kahtlemata suur meeldiv üllatus,“ lausus Hannes Jalg. „Triinu oli seda otsust kuuldes väga õnnelik, sest esmakordselt otsustati stipendiumiga toetada sportlast. Järelikult on tema püüdlusi ja soove mõistetud ja neid peetakse tähtsaks, mis lähevad korda ka teistele  inimestele.“

Triinu Jalale määratud stipendiumi, mis mõeldud õpinguteks, tunnistusel seisab kirjas ka soovitus: ärgu usinus summutagu sära!

Palamuse kirikus toimunud tseremoonial andis rahvale kontserdi Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi segakoor, mida dirigeeris Sirle Lorvi.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus