Tremolo tuli Itaaliast peapreemiaga

Eesti, Läti ja Leedu muusikutest koosnev rahvusvaheline akordioniorkester Baltic Tremolo pälvis Itaalias Lanciano linnas  25. -29. septembrini kestnud rahvusvahelisel festivalil “Citta di Lanciano”peapreemia.

Festival peeti Lanciano kultuurikeskuses, mis nii väljast kui ka seest sarnaneb Milanos asuva maailmakuulsa ooperiteatri Las Scalaga. Iga akordionostide kollektiiv sai kakskümmend minutit esinemisaega. Rahvusvaheline akordioniorkester Baltic Tremolo mängis erinevate heliloojate loomingut. Esitati ka palasid, mille autoriks Tremolo eestimaine dirigemt Accordion Music Group esimees ja Abja muusikakooli õpetaja Valdo Värk, kes sündinud ja kasvanud Jõgeval. Leedust on Tremolo dirigendiks Šiauliai  konservatooriumi õpetaja Maryte Markeviciene ning Leedust Limaži muusikakooli direktor Viktor Nikandrov.

Kahekümne teist korda peetud  rahvusvahelisel festivalil  “Citta di Lanciano” osalesid  akordionistide orkestrid, ansamblid ja solistid  Leedust, Lätist, Eestist, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Tšehhist, Ašerbaidžaanist ja ka mõnedest Aasia riikidest. Konkursi  žüriid juhtis ukraina päritolu Vladimir Zubitsky. 

Akordioniorkestrit Baltic Tremolo tunnustati peaauhinnaga  (suur karikas). Tremolo muusikute taustajõududeks olid Itaalia reisil bussijuhid, arst ja õde ning Jõgeva fotograaf ja videomees Johannes Haav, kes ka ise tuntud akordionistina.

Orkestris Tremolo mängivad erinevas vanuses akordionistid Tartust, Viljandist, Abja-Paluojast, Karksi-Nuiast, Pärnust, Paidest, Lätist Limbažist ja Salaspilsist, Leedust Šiauliaist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus