Traditsioonilised nuputamistalgud Maarja-Magdaleenas

Igasügisene mälumäng, mida korraldab Maarja-Magdaleena Maarahva Selts, on kohalikule rahvale ja ka lähinaabruse külade huvilistele juba  nii iseenesest mõistetav nagu kartulivõtt või seenelkäik.

Traditsioon on juba üsna soliidses eas, Maarja rahvamaja juhataja Tiia Pärtelpoja mäletamist mööda toimus esimene taoline võistlus 2001. aastal. Just tookord juhtus olema tormine ja elektrivaba õhtu, seepärast tegutseti esimesed tunnid küünlavalgel.

“Kui alguses ehk mõnikord mure oligi, kas võistkondi piisavalt kohale tuleb, siis viimastel aastatel pole seda tarvis karta olnud. Esimestel aastatel proovisime seda läbi viia Tabivere valla perede vahelise võistlusena, kuid sel moel oli raske võistkondi moodustada. Võis juhtuda, et suuremad lapsed, kellest nuputamisel tuge loota, olid kaugel koolis või muidu hõivatud, lausa mudilastest pole aga, teadagi, abi,” rääkis Tiia. Nii kujunes välja traditsiooniline valla mälumäng, kus võistkonnas võib olla kuni neli liiget, kes ei pea omavahel sugulased olema.

Alati on võistlusele lisaks pakutud ka meelelahutust kas oma rahvamaja isetegijatelt või külalistelt. Ja üsna pikka aega on olnud kombeks viia kõigepealt läbi n-ö soojendusvoor, kus auhinnad tagasihoidlikumad kui päris-mängus.

Tänavune minikilb saab teoks reede, 29. novembri õhtul algusega kell 19, külalisesineja on  Vastseliina showtantsurühm Exit.

Võistkondi saab kirja panna neljapäevani telefonil 520 5906.  

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus