Tour of Estonia tõi profiratturid taas Jõgevamaa teedele

Möödunud reedel ja laupäeval sõidetud Baltimaade esinduslikeim velotuur Tour of Estonia tõi nagu mullugi Jõgevamaa teedele kirevates särkides profiratturid. Reedel sõidetud 190 km pikkusel avaetapil anti ratturitele 131. kilomeetril võimalus proovida oma sprindikiirust Jõgeva kesklinnas asunud vahefinišis, 20 kilomeetrit hiljem läbiti Luua mäefiniš. Nii reedese etapi kui ka velotuuri üldvõit läks Jõgevamaa peagrupis läbinud rumeenlasele Eduard Michael Grosule.

Kui möödunud aastal sõideti Tour of Estonia kolmel päeval, siis tänavu oli kavas vaid kaks võidusõitu. Reedel sõideti Tallinnast Tartusse ning laupäeval tiirutati Tartu linnas 150 kilomeetri pikkusel Tartu GP-l. Võistlustulle asus kokku kaksteist meeskonda 17 riigist pärit 83 ratturiga, esindatud olid nii UCI kontinentaalklubid kui ka Eesti, Leedu, Soome ja Valgevene rahvusmeeskonnad.

Praktiliselt kogu reedese etapi jooksul tegi ilma juba päris sõidu alguses eest ära sõitnud kaheksameheline rühm. Esimeseks vahefinišiks Järva-Jaanis (80. km) oli nende edu peagrupi ees kasvanud ligi neljaminutiliseks.

Nii esimese kui ka teise, 51 kilomeetrit hiljem Jõgeval toimunud vahefiniši võitis nädala varem toimunud Jõgeva Rattarallil puhta töö Läti profitiimi Rietumu-Delfin liige Andris Smirnovs. Jõgeval järgnesid lätlasele poolakad Tomasz Kiendys ja Robert Radosz, leedulane Andrius Peciulis, venelane Sergei Klimov, ainsa eestlasena juhtgruppi kuulunud Endrik Puntso, itaallane Riccardo Stacchiotti ja iirlane Connor McConvey. Kolm minutit ja viisteist sekundit hiljem Suurel tänaval asunud vahefinišijoone ületanud peagrupi eesotsas oli poolakas Pawel Charucki.

Luua mäefinišiks oli juhtgrupi edu vähenenud veel rohkem kui minuti võrra. Raske tõusu lõppu jõudis kõige esimesena itaallane Stacchiotti, teise koha sai Smirnovs ja kolmanda Peciulis. Järgnesid Kiendys, McConvey, Radosz, Klimov ja Puntso. Peagrupi eesotsas mäkke jõudnud bulgaarlane Nikolai Mihhailov kaotas itaallasele juba vähem kui kaks minutit.

20 kilomeetrit pärast Luuat läbitud Kukulinna mäefinišiks oli jooksikute edust järele jäänud vaid 40 sekundit ning üsna varsti neelas peagrupp nad ka alla. Suure kukkumisega lõppenud grupifinišis võttis võidu Vini Fantini Nippo meeskonna rumeenlasest rattur Eduard Michael Grosu. Ainsa rumeenlasena tuuril startinud Grosu reedel jõgevamaalastele ilmselt väga silma ei jäänud – Jõgeval oli ta 42. ning Luual 44. Grosule järgnesid finišis lätlane Emils Liepinš ja sakslane Michael Schweizer. Eestlastest oli edukaim üheteistkümnendana lõpetanud Risto Raid, etapi jooksul silma paistnud jooksikutest sai parima koha Andris Smirnovs, kes lõpetas 17. kohal.

Laupäeval Tartu tänavatel sõidetud Tartu GP lõppes samuti grupifinišiga. Võitis poolakas Adrian Kurek, talle järgnesid tuuri üldvõidu kindlustanud Eduard Michael Grosu ja mullune võitja Gert Jõeäär.

Tour of Estonia 2014

Lõppjärjestus

1. Eduard Michael Grosu (Rumeenia) 7:43.26

2. Adrian Kurek (Poola) 7:43.32

3. Emils Liepinš (Läti) 7:43.36

4. Andris Smirnovs (Läti) 7:43.36

5. Michael Schweizer (Saksamaa) 7:43.38

6. Gert Jõeäär (Eesti) 7:43.38

7. Mihkel Räim (Eesti) 7:43.38

8. Pier Paolo de Negri (Itaalia) 7:43.38

9. Tomasz Kiendys (Poola) 7:43.39

10. Robert Radosz (Poola) 7:43.39

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus