Tõsielusarja Buss osalised seiklesid ka Jõgevamaal

Buss on tõsielusari, kus mängijad – korraga kaheksa ehk neli meest ja neli naist seiklevad mööda Eestit, iga nädal hääletatakse välja kaks mängijat. Kord nädalas hääletavad mängijad ise ühe osaleja endi seast välja, teisel korral teevad seda televaatajad. Väljalangenute asemele valitakse uued.

Osalejate eesmärk on veeta lõbusalt aega ning püsida bussis sarja lõpuni. Hea seltskonna moodustamine ning võimalik armastuse leidmine on bussisolijate endi kätes. Iga sõitja eesmärk on püsida bussis sarja viimase päevani. Bussi viimase seltskonna seast valitakse vaatajahääletusega peaauhinna võitja.
Neljapäeval kaameraid tööle ei panda

Bussiseltskonnale antakse teel olles ülesandeid või seatakse neile teele takistusi. Nad teevad reportaa?e, teenivad raha ja tõttavad appi hädasolijaile. Buss külastab kõiki olulisi sündmusi ning osaleb kõigil olulisematel pidudel. Bussiseltskond on alati seal, kus on lõbus ja tuleb alati kohale, et oleks lõbus.

Neljapäeval, kui Kaiu järve äärde sõitsime, valitses võtteplatsil parajasti vaikus. Telefonikõnest produtsendile selgus, et neljapäev on ainus päev, kui kaamerad ei käivitu ning osalised saavad end pisut vabamalt tunda.

Nii leidsimegi sel hetkel neli kohapeal olnud mängijat- Maariti, Mari, Nele ja Margo järvel lõbusõitu tegemast. Pirjo ja Kristo, kes eelmisel päeval olid võitnud sumovõistluse, olid parajasti Kuusikul purilennukitega sõitmas, Allar aga kriminaalhooldaja juures. Nimelt tuli välja, et noormees on liiklushuligaansuste eest tingimisi karistatud ning seda hoolikalt korraldajate ja kaasmängijate eest varjanud. Meelis oli eemal ootamatu koduse õnnetuse tõttu.

Tootjafirma Ruut üks produtsentidest  Kaupo Karelson ütles, et kaheksa mängijat tõi saatesse tootjafirma, mängijad valiti välja nii, et esindatud oleksid võimalikult erinevad karakterid. Mitmeid erinevaid sarju tootnud firma produtsent ütles, et buss on üks võimalus osalised igapäevasest elust suletud keskkonda isoleerida. ?Võrreldes Baariga juhtub tunduvalt rohkem,? tõdes Karelson.

Kodumaist “Bussi” Robinsonide sarjaga võrrelda ei saa, sest selles sarjas pole vaja ellu jääda. ?Inimesed tahavad lugu,  selles mõttes on tõsielusarjad täiesti võrreldavad seebikatega,? ütles produtsent.

Produtsendi andmetel  vaatab tõsielusarja keskmiselt 100 000 inimest.

Maarit tahaks juba koju

Bussi- sarjas algusest lõpuni vastu pidanud Maarit läheb päevade loendamisega pisut segi, lõpuks kokku arvutades selgub, et neli staazikamat osalist on mööda Eestimaad seigelnud juba 26 päeva.

25 juunil käivitunud tõsielusari lõpeb 20. augustil. “Tegelikult tahaksin juba koju,? tõdes Maarit. Tal on lausa tunne, et mingil määral hoitakse teda nagu kohustuslikus korras kinni ja ei ole välja hääletatud.

Osaliste sõnul on taolises saates kõige raskem see, et neil ei ole võimalik kohtuda ega kontakti saada oma lähedastega, omal algatusel ei tohi nad võtteplatsilt minna kaugemale kui 30-meetrit, lugeda ei tohi ajalehti ega ajakirju, kuulata raadiot ega vaadata televiisorit. Telefoni saates osalejatel kasutada ei ole, alguses oli, aga see võeti ära. Noorte sõnul ei meeldinud korraldajatele see, et kodused liiga palju mängijatele helistasid. Tegelikult ei ole võimalik sõpradel ja kodustel ka ise ühendust võtta, sest ühtegi ametlikku numbrit neil kasutada ei ole. Väga tõsiste probleemide korral on siiski aktiivsed inimesed teinud iseseisvalt kindlaks produtsendi numbri. Nii ei tea sarjas osalejad ise, mida televaatajad ekraanilt näevad. Mõningast infot saavad nad teleekraanil toimuva kohta inimestelt, kellega nad suhtlevad avalikel üritustel.

Tavaliselt saavad mängijad avalikul üritusel klubides olla mitu tundi, kus siis pärast pühapäevast hääletust suheldakse sõpradega, tantsitakse ja lõbutsetakse. Aga see ei ole alati nii: näiteks kaks nädalat tagasi tuli pärast hääletust kohe bussi ronida ja läks sõiduks.

Päris näljas mängijad ei ole, kuid tasakaalustatud toidust ei ole jälgegi – peamiselt moodustavad ninaesise kuivtoit ja piimatooted. ?Ellujäämiskursustel? aga nälgiti, toiduks võis tarvitada ainult seda, mis loodusest kätte saadi. Tegelikult tähendas see paaripäevast toiduta olemist. Vahel on aga toiduga ka paremini, näiteks Kaiu järve ääres küpsetati siga, mis oli tasu laagriplatsil tehtud töö eest.

Ühes paigas maksimaalselt kaks päeva

Kuigi neljapäeviti enamasti kaamerad ei käivitu, ei tähenda see seda, et osalised võivad teha, mida tahavad. Nad on ikkagi järelvalve all ning kuhugi minna ei tohi.

Buss, millega noored ringi sõidavad, on nende jaoks vaid transpordivahend. Ning nemad ei otsusta, kuhu ja kuna nad sellega sõidavad. Tavaliselt ollakse ühes kohas siiski maksimaalselt kaks päeva.

Kauplusi külastada mängijad mõnikord saavad, kuid harva. Seda ei taheta eriti lubada. Vahel siiski antakse järgi, teinekord teevad mängijad seda poolsalaja.

Noored kinnitasid peaaegu ühest suust, et see, mis teleekraanile jõuab, on vaid väike osa tegelikult toimuvast. See on muidugi mõistetav, et televaatajatele söödetakse ette seda, mis neile atraktiivsem. Tegelikke tülisid ja intriige tuleb aga ette harva, tõenäoliselt mitte oluliselt rohkem kui päris elus. Neidude kinnitusel saadakse omavahel hästi läbi, üksteise kontaktandmeid on vahetatud ning sünnipäevad teada.

Kaamerad olid alguses harjumatud, kuid nüüd on mängijad sellega kohanenud, ega mõtle sellele, et filmitakse. Mari, kes sel hetkel oli olnud mängus umbes nädala, tunnistas, et teda ei häirinud kaamerad millegipärast üldse. Mari sattus tõsielusarja aga enda sõnul täiesti ootamatult ja ette valmistamata.

Nimelt ?värbavad? Bussi-osalised endale uusi kaaslasi ka ise. See tähendab, et nad astuvad ligi ja pakuvad võimalust saatesse tulla. Uuritakse siiski ka seda, et kas kutsutav on ikka täisealine, kas tal ei ole tõsiseid haigusi ning muud sellist. Tavaliselt saab aga määravaks see, et sarjas osaleja peab olema kuni 20. augustini vaba inimene.

Televaatajad valisid

Mari lugu oli selline, et Haapsalus kutsusid mängijad saatesse Mari õde, kes aga oli selleks liiga

noor. Ema aga soovitas helistada Marile, kes kindlasti kaasa lööma on nõus. Nii valisidki televaatajad kahe kandidaadi seast saatesse Mari, kes neljapäeval end seltskonnas juba üsna vabalt tundis.

?Uus mängija on tegelikult raske olla,? tõdes Mari. ?Tuleb ennast rohkem tõestada,? arvas ta.

Margo oli enda sõnul saanud tõsielusarja nii, et oli saatnud sõnumi. Ning seejärel helistati talle ning kutsuti saatesse.

Tööl käiv Margo sai puhkuse ning sõitis Jõgeva bussijaama, kust ta edasi Kaiule toimetati. Kaua aga Pärnumaa noormehel rõõmu ei jätkunud, ta pidi lahkuma juba pühapäeval.

Maarit sai saatesse nii, et pani lihtsalt tööl lahkumisavalduse lauale. Kõike tihedamini satuvad Bussi siiski üliõpilased, kel vaba aega rohkem käes.

Nele, kellel õnnestus Baari saatest tuttava Madisega külluslik õhtusöök ning romantiline öö  veeta, oli asjaga väga rahul. Kuigi homoseksuaalse Madisega asi üleliia ?romantiliseks? ei läinud, oli neiu väga rahul, et sai hästi süüa ning viibida teistsuguses keskkonnas.

Nele ütles, et tema ei mõtle sellele, kui kauaks ta saatesse jääb. Ta on juba niigi saanud huvitavaid asju kogeda. ?Olen juba piisavalt selles sarjas olnud,? ütles neiu.

Oma sõnul on ta saanud kogeda selliseid põnevaid asju nagu õhutunnel ja takistusriba, samuti uudishimu rahuldatud.

Kõik osalejad kinnitasid, et vähemalt hetkel nad veel võimalikule peaauhinnale ei mõtle- see pole üldse kõige olulisem. Elatakse lihtsalt mitte üks päev, vaid lausa pool tundi korraga.

 

Bussi-seltskond:

ALLAR:

Allar on 22-aastane palju reisinud Tallinna poiss. Ta on alati olnud klassi ja sõpruskonna eestvedaja ning korraldanud metsikult üritusi.
Vahel kardab ise, et muutub pideva organiseerimisega lausa pealetükkivaks, kuid midagi halba ta sellega ei soovi.

Allar armastab ekstreemsporti, millest annab tunnistust ka 29 murtud luud.

Tal on suhe neiuga, kellega on koos olnud 4 kuud. Kas suhe on kindel, annab Allari arust vastuse

kaamerate ees veedetav suvi.

BIRJO

Birjo on aktiivne 21-aastane huvijuht Sindist.
Ta tunnistab, et on eneseimetleja, kes hindab kõrgelt intelligentsi, head veini, pirtsutamist ebaprofessionaalse teeninduse pärast, etiketti ning loodust ja kummalisi inimesi. Birjo tegeleb heategevusega, näiteks on ta Eesti Loomakaitse Seltsi liige, on päästnud nii mõnegi abivajava looma ja linnu. Eneseirooniliselt ütleb ta, et kipub ?enne tegema ja alles siis mõtlema?. Tagantjärele tarkus on tema põhiline tarkus. Liigne emotsionaalsus ei takista tal siiski ?Bussis? hea reisikaaslane olema.

KRISTO

Kristo on 23-aastane muhe keskkonnateadlik poiss Keilast, kellele oma sõnul ei meeldi hip-hopparid, kaltsakad, mesi ja banaanid.
Et Kristo on pikemat aega tööasjus Iirimaal viibinud, pole tal siiani pikemaid suhteid olnud ning ka tema sõbrad on enamikus poissmehed. Spordialadest istub Kristole ujumine ning hea meelega teeb ta kogu ?Bussi? seltskonnale süüa.

MAARIT

Maarit on 21-aastane Tallinna tüdruk, kes armastab üle kõige jalgpalli taguda naiskonnas Tallinna Kalev.
Maarit õpib Tallinna Majanduskoolis juhiabiks ning II kursus on nüüdseks edukalt läbi. Üldiselt peab ta ennast veidi poisikuks, sest ei armasta meikida ning otsib sõpradega ekstreemseid olukordi, mida niisama lihtsalt ei lahenda. Elu ekstreemsemaks olukorraks peab vettehüpet 5 m kõrguselt sillalt vööni vette.

NELE

Nele on 22-aastane blond Ida-Virumaalt pärit tütarlaps, kes õpib Tartu Ülikoolis ajalugu.
Nele on rõõmsameelne ja romantiline Eesti neiu, kes peab lugu intelligentsest seltskonnast ja inimeste sisemisest ilust. Siiani suurimaks saavutuseks peab Nele Jõhvi Gümnaasiumi lõpetamist hõbemedaliga ning suurimaks seikluseks saamist ?Bussi? osaliseks.

MEELIS

Meelis on 19-aastane Tartu Ülikooli majandustudeng, kes on pärit samast linnast.
Talle meeldib teater, kino, jalgrattasõit ning aja veetmine oma Valgast pärit tüdruksõbraga. Meelis peab ennast rõõmsameelseks nooreks, kes on edevust täis. Lausa nii, et ta on end pakkunud ?Nõrgimasse Lülisse?, ?Õigesse valikusse?, ?Baari? ja paljudesse muudesse telemängudese. Ta on valmis saatessejäämise nimel kõik mängu panema.

MARI

Mari on sõbralik, vähenõudlik ja tagasihoidlik 20-aastane Haapsalu tüdruk. Ta on olnud väga edukas kergejõustikus, eriti jooksualadel. Sellest on ette näidata medal vabariiklikul tasemel.
Mari laulab Lääne praostkonna noortekooris ning mängib ka pasunat ja klaverit. Tal on kaks õde ja vend. Et Mari on pidanud pikemat aega ise materiaalselt toime tulema, jäi keskkool pooleli. Siiski loodab ta sügisest seda viga parandada ja õppimist jätkata. Mari on väga rahul, et Haapsalu rahvas just tema ?Bussi? uueks osaliseks valis ning tema eesmärgiks on saates võimalikult kaua vastu pidada

MADIS

Madis on Kilingi-Nõmme poiss, kes sai populaarseks Baari reality-shows. Enese sõnul on ta ?nool jumala vibul?, iial ei või teada, mis tulevik toob.
Talle ei meeldi pealetükkivad ja edevad inimesed, kuigi ta teab, et kuulub ka ise viimaste hulka.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus