Tõruke tähistab 35. sünnipäeva

Põltsamaa lasteaed Tõruke, kus on ametis 53 töötajat, kelle hoole all on 169 last, tähistab tuleval nädalal oma 35. sünnipäeva.


Direktor Helje Tamme sõnul algab sünnipäevanädala tähistamine maja kaunistamisega, mida tehakse koos lastega. Esmaspäeva, 3. detsembri hommikul võtavad asutuse väravas lapsi ja nende vanemaid vastu päkapikkudeks kehastunud lasteaiaõpetajad, kes neid sünnipäeva ja jõuluaja eel tervitavad ning üllatusega kostitavad. Taustaks mängib päevakohane muusika ning lasteaia õu särab tuledes.

Teisipäeval korraldatakse avatud uste päev. Tutvuma on palutud ka Põltsamaa valla teiste haridusasutuste töötajad, samuti lapsevanemad ja teised huvilised. Avatud uste päevale on tarvis end eelnevalt kirja panna. Kolmapäeva hommik algab suure tantsutunniga lastele, mille viivad läbi liikumis- ja muusikaõpetajad. Õhtul süüakse ühiselt sünnipäevatorti ja sellele järgneb töötajate nostalgiaõhtu, kus vaadatakse videoid ja fotosid lasteaia tegevusest läbi kolme ja poole aastakümne. Neljapäeval peetakse aktus, kuhu on kutsutud lasteaia endised ja praegused töötajad ning külalised. Magavaid lapsi valvavad aktuse ajal nende vanemad. Reedel kulmineerub sünnipäevanädal ühise peoõhtuga praegustele ja endistele lasteaia töötajatele restoranis Konvent.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus