Tormasse rajatud välijõusaalis saab keha trimmi

Torma spordihoone juurde ehitatud välijõusaal loob mitmekesisemad võimalused tervisespordiga tegelemiseks ja kehalise kasvatuse tundide pidamiseks. Välijõusaali valmimine on esimene etapp Torma võimlemislinnaku rajamisel.


Torma spordihoone juhataja Aarne Neimanni sõnul tekkis idee välijõusaali ehitamiseks juba 4–5 aastat tagasi enne omavalitsuste liitmist. „Viimase Torma vallavalitsuse tegutsemise aastal sai võetud hinnapakkumised, kuid kaugemale me tookord asjaga ei jõudnud. Eelmisel aastal tegime taotluse Jõgeva valla kaasavasse eelarvesse. Kahjuks jäime rahvahääletusel napilt teiseks ja seega pidime ootama uut võimalust. Sel aastal tegime uue taotluse ja meie suureks rõõmuks see rahuldati.“
Neimann märkis, et viimastel aastatel on välijõusaalid muutumas üha populaarsemaks ja järjest enam rajatakse neid jooksu- ja terviseradade lähedusse. „Sellel on ka oma kindel põhjus – värskes õhus treenimine on inimesele meeldivam ja tervisele kasulikum. Tormasse paigaldatud seadmetel treenides kasutatakse oma keharaskust. Kulturistid ja jõutõstjad treenivad suuremate raskustega, aga tervisesportlastele ja noortele on see heaks lihastreeninguks,“ selgitas ta.
Välijõusaali rajamisega sai valmis Torma võimlemislinnaku esimene etapp. „Loodame, et septembri alguseks on trenažööride lähedusse paigaldatud välitenniselaud ja kiiged. Usun, et lapsed tahavad uuel kooliaastal rohkem õues viibida, sest on midagi uut, millega tegeleda. Kindlasti muutuvad huvitavamaks ka kehalise kasvatuse tunnid. Tulevikus soovime, et seal paikneksid veel tasakaalupoomid, võrkpüramiid, kaalukiik. Need viimased on mõeldud eeskätt algklasside õpilastele. Kuna samal kinnistul paiknevad veel kettagolfirada ja miniarena tenniseväljakuga, siis loodan, et sellest kompleksist kujuneb koht, kus hakatakse käima kogu perega, et tervislikult oma aega sisustada,“ toonitas Neimann.
„Kõik paigaldatud treenimisvahendid on ilmastikukindlad ja mõeldud kasutamiseks aasta ringi. Jõulinnakus on kuus trenažööri ja multifitnessi komplekt. Valisin seadmed nii, et oleks võimalik treenida kõiki lihasgruppe. Välijõusaali saavad kasutada kõik soovijad Tormast ja kaugemalt. Igal trenažööril on peal kasutusjuhend. Tahaks veel korrata teada tuntud tõde, et enne jõulinnaku kasutamist tehke korralik soojendus,“ lausus Aarne Neimann.  
„Torma välijõusaali maksumuseks kujunes ligi 15 000 eurot. Rahastuse saime Jõgeva valla 2020. aasta kaasavast eelarvest. Meil oli väga asjalik koostöö K-Wooden Production Grupp OÜ-ga, kes hankis ja paigaldas kõik välijõusaali seadmed. Põhimõtteliselt nädal peale lepingu allkirjastamist olid kõik vajalikud tööd tehtud,“ ütles Torma spordihoone juhataja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus