Tormas saab uudistada õhufotode näitust

Näitusel on üleval 11 omanäolist fotojäädvustust, mis kõik seotud Torma vallaga. Saab näha, kuidas paistab õhust Torma ja Sadala alevik, aga ka näiteks Võtikvere mõis, Kantküla või vanamõisa küla.

Fotograafi sõnul tegid talle ettepaneku näituse koostamiseks Torma vallavalitsuse töötajad, kes aitasid kohaliku rahva jaoks huvitavamad aerofotod ka välja valida.

Johannes Haav ise tunnistas, et tegelikult oleks tal vähemalt paari sellise näituse jagu materjali pakkuda, kuid ruum jäänuks siis piltide jaoks liiga

Väikeseks. Fotograafi sõnul on rahvamaja seinte leheroheline toon selle väljapaneku jaks justkui loodud.

Teadaolevalt on Johannes Haav ainuke Jõgevamaa fotograaf, kes on õhust pilte teinud. Helikopterilt on ta pildistatud kahel korral: 2002. ja 2003. aastal.

Esimene kopterireis sai teoks maavalitsuse ettepanekul, siis sai õhupilte tehtud Jõgeva, Sadala, Reastvere; Torma, Kuremaa, Siimusti, Lustivere ja Põltsamaa kohal. Paremateks hindab fotograaf ise neid fotosid,

mis said tehtud Laiuse lossivaremetest ja Põltsamaalt.

Teisel korral sõitis fotomees mööda Peipsi rannikut ? Varnjast Kolkjani. Ning juhuslikult sattus ta ka Palamuse laadale, mis oli Haava sõnul õnnelik kokkusattumus. Torma näitusele jagus pilte mõlemast kopterireisist.

Johannes Haava õhupilte on saanud varem vaadata Jõgeval, kus neid eksponeeriti linnaraamatukogus ja kultuurikeskuses ning üksikuid aerofotosid ka Põltsamaal.

Kevadel on Johannes Haavalt oodata looduseteemalist fotonäitust ehk tema enda sõnul “putukatest ja

elukatest”, kes aegade jooksul fotosilma ette jäänud. Jõgeva linnapäevade ajaks paneb fotokunstnik välja neli fotomontaazi, mis on pühendatud tänavustele linna suurematele sündmustele. Tulemas on poetess Betti

Alveri 100. ning muusik Alo Mattiiseni 45. sünniaastapäev ning 130-aastaseks saab raudtee Jõgeval. Neljanda taiese sisu jääb esialgu saladuseks.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus