Tormas saab korda Katariina II järgi nime saanud tee  

Torma valla 2015. aasta eelarves  on plaanitud märkimisväärsemad kulutused teha haridusvaldkonnale, ennekõike Torma lasteaia “Linnutaja” hoone nüüdisajastamisele. Muuhulgas võimaldab eelarve jätkata omavalitsuse teede hooldamist ning tõsta valla asutuste töötajate palku.  

Torma vallavanema Triin Pärsimi sõnul moodustavad  tulud tänavuses eelarves 1, 972 miljonit eurot ning kulutused on veidi väiksemad. “60 protsenti eelarverahadest eraldatakse haridussektorile ja põhiosa lasteaiale “Linnutaja”. Korrastatakse lasteaia õueala. Keskkonnainvesteeringute Keskusest eraldatud vahenditega renoveeritakse lasteaia katlamaja, kus võetakse seejärel eriotstarbelise kütteõli asemel kasutusele pelletid,” ütles Pärsim. Tema sõnul on eelarves rahad ka lasteaiarühma avamiseks Sadalas alates käesoleva aasta 1. septembrist.

“Valla teede hooldamiseks ja korrastamiseks on eelarves 185 600 eurot. 20 000 eurot kulutatakse näiteks Rääbise külas Katariina tee kordategemiseks. Legendi järgi on mööda seda  sõitnud omal ajal Venemaa keisrinna Katariina II ja nii sai tee oma nime. Praegu kasutavad seda teed peamiselt kohalikud põllumehed.”

Tänavune Torma valla eelarve võeti vastu 9 toetava häälega. Vastu oli neli volikogu liiget.

“Koalitsioon osales aktiivselt eelarve menetlemisel, opositsioonilt tuli parandusettepanekuid vaid üks,” ütles vallavolikogu esimees Ülvi Nool. Ise tegi Nool ettepaneku suurendada valla asutuste töötajate palku kuni 12 protsenti. “Vajaduse selleks põhjustab üldine elukalliduse tõus. Ja kindlasti stimuleerib senisest parem palk valla töötajaid ka paremini oma ülesandeid täitma. Oluline on seegi, et oma ala võimekad spetsialistid jääksid ka tulevikus kodupiirkonda elama,” märkis omavalitsusjuht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus