Tormas peetakse taas Jakobsoni kõnevõistlus

10. aprillil peetakse Carl Robert Jakobsoni nimelise Torma Põhikooli saalis traditsiooniline Jakobsoni kõnevõistlus “Isamaa on meile püha”.


Kõnevõistluse korraldaja, Torma põhikooli õppealajuhtaja Endla Viesemanni sõnul esitavad osalejad kõigepealt enda valitud katkendi Carl Robert Jakobsoni “Kolmest isamaakõnest” ning seejärel peavad omaloomingulise kõne. “Kõnevõistlusel osalemise vastu on huvi tuntud nii Jõgevamaal, Viljandimaal kui ka Pärnumaal. Osavõtjaid tõotab tulla kümme, sest info võistlustest on hästi levinud. Varasematel kordadel on žürii poolt välja valitud võitja saanud “Kolme isamaakõne” nahkköites väljaande ja rahalise preemia, mis eurodes võrdub kunagise Jakobsoni pildiga rahatähe, 500 krooniga. Tänavu pälvib tunnustuse ka publiku lemmik. Tema preemia on aga veel üllatus. Võistlus algab tseremooniaga Jakobsoni monumendi juures ning kell 11 alustatakse koolimaja saalis kõnedega.”

Endla Viesemann lisas, et Jakobsoni kõnevõistluse žüriisse on kutsutud eelmise aasta võistluse võitja Külliki Asu Viljandist, Kurgjal asuva Carl Robert Jakobsoni talumuuseumi direktor Monika Jõemaa, kõnevõistluse idee algataja, eelmine Torma vallavanem Riina Kull, Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann ja Torma põllumajandusosaühingu juhataja Ahto Vili.

“Iga kõne on isikupärane. Erilist rõõmu tunneme aga Torma valla noorte osalemisest kõnevõistlusel. Tavaks on saanud, et üks oma kandi oraatoritest peab kõne Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel Torma vallas,” ütles  Torma vallavanem Triin Pärsim.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus