Tormas kaasajastatakse lasteaeda

Kahekümne kahe aasta vanuses Torma lasteaiahoones alustati remonditöödega eelmise aasta lõpus. “Praeguseks on kaasaegsete ehitusmaterjalidega renoveeritud kaks tualettruumi, millesse kraanikausside paigaldamisel arvestati laste kasvuga. Rühmaruumide ette paigaldati aga tulekindlad uksed,” ütles lasteaia juhataja Kaja Ivask. “Märtsis algab aga ehitustööde järgmine etapp, mil jätkatakse tualettruumide uuendamist. Paigaldatakse tuletõrjesignalisatsioon ja tasakaalustatakse küttesüsteem. Kaks aastat tagasi sai lasteaed kaasaegse automaatkatlamaja, radiaatorid ja torustikud pärinevad aga veel 1984.-1985. aastast ja vajavad korrastamist,” selgitas ta.

Lasteaia juhataja sõnul tehakse remonditöid ka suvel, mil uuendatakse saal ja kaks rühmaruumi. Remonditavatesse ruumidesse paigaldatakse ka tänapäevane valgustus.

Torma lasteaias on kokku sadakond last. “Kõik 6-7 aastased poisid ja tüdrukud käivad praegu lasteaias, mistõttu meie laste arv on ka suurenenud, ” märkis Kaja Ivask. “Kohalik omavalitsus teeb kõik, et lasteaias oleksid turvalised ja tervislikud tingimused mängimiseks, esimeste tarkuste omandamiseks, puhkamiseks ja kõigeks, mis lastele vajalik, ” lausus Torma vallavanem Riina Kull.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus